Trwa ładowanie...
22-07-2011 14:53

Jaki jest mężczyzna idealny?

Jaki jest mężczyzna idealny?Źródło: Thinkstockphotos
d1hpx3h
d1hpx3h

Czego kobiety chcą od facetów? Jakkolwiek dziwne mogłoby się to wydawać, okazuje się, że te młode szukają przede wszystkim szczerości, paniom w średnim wieku zależy na szeroko pojętej dobroci, a 70-latki oczekują... drżenia w kolanach i motyli w brzuchu.

Ostatnio brytyjski "Telegraph" przytoczył wyniki bardzo interesującego badania, przeprowadzonego we współpracy portalu "Netmums" oraz magazynu "Saga". Te dwa podmioty postanowiły sprawdzić m.in.: Czego od życia - ale przede wszystkim od mężczyzn - wymagają kobiety? Na czym im zależy najbardziej, na poszczególnych etapach rozwoju osobistego oraz - i to chyba najważniejsze - czy męski ideał to raz utarty kanon, który pozostaje niezmienny, czy też wizja perfekcyjnego mężczyzny ulega aktualizacji, wraz z czasem?

Ankieta objęła swoim zasięgiem ponad 9 000 kobiet w wieku od 16 do 75 lat. Panie mówiły tam m.in. o swoich oczekiwaniach względem mężczyzn i związków. I tak, zapytane o modelowego partnera, te najmłodsze, a więc nasto- i dwudziestolatki wyznały, że musi on być: a) szczery, uczciwy b) przystojny c) wysoki d) brunetem e) osobą, która samą swoją obecnością wywołuje u kobiety dreszcz e) a do tego musi być szalenie ambitny i f) (tu nie zawiedziemy oczekiwań cyników) bogaty. Natomiast reszta cech, pozostaje dla nich kompletnie bez znaczenia...

[

]( #opinions )

d1hpx3h

Z kolei, 40- i 50-latkom wcale tak bardzo nie zależało na szczerości, która zajęła dość dalekie miejsce na ich "liście życzeń". Specjaliści podejrzewają, że w przeciwieństwie do młódek, kobiety w średnim wieku są już po prostu na tyle doświadczone, by wiedzieć, że nie istnieje mężczyzna posiadający tzw. pełen pakiet. Poza tym, na tym etapie, każdy człowiek boryka się ze swoim bagażem, natomiast większość z nas zdążyła się już wyszaleć, toteż, nawet statystyki wskazują, że pośród 50-latków zdrady nie są już tak częste.

"Mamuśkom" nie zależy też na chemii, której tak mocno dopominały się dopiero co pączkujące kobiety. Niezbyt ważny jest też wygląd. Co zatem jest w cenie? Tu żądania nie są zbyt wygórowane, dla tej grupy pań liczą się: dobroć, ciepło, poczucie humoru i świadomość, że na danym mężczyźnie można polegać w każdej sytuacji. Ale dlaczego tak skromnie? Siobhan Freegard, współzałożycielka "Netmums" przypuszcza, że kobiety w wieku 40+ wpadają w charakterystyczny dla tego okresu dołek, w wyniku czego same kwestionują swoją kobiecość.

"Kobiety mogą przechodzić wtedy przez swoisty kryzys wieku średniego, przez co albo uciekają w kariery, albo szukają zapomnienia, poświęcając się dla rodziny." Na szczęście, ta zapaść zazwyczaj nie trwa długo - według ankiety, już panie z grupy 50+ zaczynają na nowo odkrywać jasną stronę życia. Ich poczucie własnej wartości wzrasta, podobnie zresztą, jak apetyt na przygody oraz... wymagania względem mężczyzn. Wtedy to kobiety pragną najczęściej tego, by za sprawą jakiegoś nieznajomego ponownie poczuć się, jak niesforne nastolatki, innymi słowy: Witaj, Ciechocinku!

[

]( #opinions )

Co ciekawe, nawet 70-latki wyglądają za kawalerami, którzy sprawią, że świat zadrży w posadach. Więcej! Porównanie odpowiedzi 40- i 70-latek wykazało, że emerytki mają w sobie znacznie więcej ognia, niż rzekome "kuguary"! Cóż, Panowie, teraz już wiecie, jakie strategie należy przyjmować, podczas zastawiania sideł na kolejno: 20-, 40- i 70-latki! Zaś nam pozostaje jedynie życzyć Wam powodzenia!

d1hpx3h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1hpx3h