Trwa ładowanie...
d1om7vi
Jaki jest najczęstszy powód kłótni i rozwodów?
Ciekawostki

Jaki jest najczęstszy powód kłótni i rozwodów?

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1om7vi

Kwestie finansowe są powodem kłótni aż u 1/3 par w Polsce (33%). U Czechów (29%) i Słowaków (31%) sytuacja wygląda podobnie. W Bułgarii natomiast, nawet co druga kłótnia w związku wynika z problemów związanych z finansami. Pieniądze, zaraz po niewierności, są drugą najczęstszą przyczyną rozstań i rozwodów.

U ponad połowy Polaków kłótnie spowodowane są wydatkami. Dochody są główną przyczyną sporów w co siódmym gospodarstwie domowym. Ponad 25% kłótni o pieniądze dotyczy finansów i pożyczek w ogóle.

d1om7vi

Zazwyczaj ludzie znają z góry przeznaczenie swojej pożyczki, jednakże większą część czasu zajmuje im zastanawianie się nad instytucją pożyczkową, terminem spłaty i wysokością rat. Czesi zachowują się podobnie do Polaków. W Słowacji 54% kłótni spowodowanych jest wydatkami, a aż w co szóstym gospodarstwie domownicy nie rozmawiają ze sobą z powodu niezadowalających dochodów. Polacy kłócą się o ubrania, a Czesi o jedzenie. Jak powiedział newsrm.tv Kuba Jugo, rzecznik prasowy Profi Credit - 43% Polaków posiłkując się mottem „pieniądze psują relacje”, woli zaciągnąć kredyt w banku niż pożyczyć pieniądze od członków rodziny.

[

]( http://gryonline.wp.pl )

d1om7vi

Podziel się opinią

Share
d1om7vi
d1om7vi