Trwa ładowanie...
d19n7ht
Ciekawostki

Jakich mężczyzn Polki szukają na portalach randkowych?

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jakich mężczyzn Polki szukają na portalach randkowych?
(123RF)
d19n7ht

Musi być wysoki, przystojny, bogaty i koniecznie lubić psy? Cóż, nie do końca. Poznaj wymagania polskich dziewczyn i sprawdź, czy masz szansę zostać gwiazdą na którymś z naszych rodzimych portali randkowych...

Jeden z takich serwisów, MyDwoje.pl, opublikował niedawno raport, w którym zaprezentował krótką charakterystykę swoich użytkowników, a także pokusił się o wypunktowanie kilku cech, których kobiety szukają w mężczyznach. Wynika zeń, że jeśli powiedzenie "każda potwora znajdzie swego amatora" ma gdziekolwiek zastosowanie praktyczne, to właśnie na portalach randkowych. No dobrze, ale zacznijmy od początku. Kogo można spotkać na tej internetowej giełdzie miłosnej? Przedstawiciele witryny twierdzą, że rozpiętość wiekowa jest spora, bo choć "wiek użytkowników rozkłada się bardzo równomiernie w przedziałach wiekowych od 20 do 50 roku życia", to zauważyć można nowy trend, a mianowicie rosnącą aktywność użytkowników w wieku 50+. Zdaje się zatem, że seniorzy coraz chętniej zawierzają swoje życie miłosne internetowi.

Pokaż kotku, co masz w środku

d19n7ht

Należy jednak zauważyć, że mimo ożywienia ludzi w sile wieku, wciąż jeszcze to 20- i 30-ltaki wiodą prym w serwisie. Najbardziej aktywni są panowie w wieku 28 lat oraz panie w wieku 27. Przy czym nie powiedziane, że szukają one rówieśników, niemała grupa kobiet marzy o mężczyźnie dojrzałym. Jeśli chodzi natomiast o wnętrze - w tym przypadku reprezentowane przez wykształcenie - to według zapewnień rzeczników MyDwoje.pl "najbardziej poszukiwane są osoby ze średnim wykształceniem, niezależnie od poziomu wykształcenia osoby szukającej". Cóż, najwyraźniej brak matury to za mało, zaś wykształcenie wyższe może odstraszać? Chociaż dane wskazują, że internet jako swatka wykorzystywany jest w dużej mierze przez intelektualną elitę - wykształcenie wyższe ma aż 33 proc. członków portalu płci żeńskiej i 20 proc. męskiej.

Rynek pierwotny kontra rynek wtórny

Kolejną ciekawą informacją jest fakt, że dominująca liczba internetowych poszukiwaczy miłości pochodzi z rynku pierwotnego, a więc nigdy nie była w związku małżeńskim. 50 proc. zarejestrowanych pań to panny, kawalerów natomiast jest więcej, bo aż 68 proc. Z kolei rozwód ma za sobą średnio 26 proc. pań i 16 proc. panów. Niestety nie podano do wiadomości, czy fakt, że mężczyzna nie jest rozwodnikiem, działa na jego korzyść - jak sądzicie? Ciekawa jest również informacja mówiąca o tym, że ok. 3 proc. użytkowników szuka drugiej połówki będąc w separacji. Najwyraźniej niektórzy z nas przyjmują następującą strategię: "poszukam kogoś lepszego, a jak się nie uda wrócę".

Bagaż

Jak już wspominaliśmy, rynek randkowy jest bardzo eklektyczny - tu prędzej czy później każdy znajdzie coś dla siebie. Przy czym warto zauważyć, że ludzie przystępują do portalu z różnych pobudek, tj. jedni szukają przygód, inni natomiast chcą się ustatkować. W związku z powyższym, spore znaczenie ma nastawienie do posiadania dzieci. Z raportu wynika, że większość panów w chwili rejestracji nie ma potomstwa (66 proc.). U pań sprawa wygląda inaczej - blisko połowa z nich jest już matkami. Co więcej, aż 36 proc. kobiet i 45 proc. mężczyzn loguje się na portalu z nadzieją, że znaleziona tam druga połówka da im dzieci. Innymi słowy, zaczynając nową znajomość, lepiej upewnić się, jakie partnerka ma cele na przyszłość. O dziwo twardymi przeciwnikami prokreacji jest zaledwie 8,5 proc. panów i 29 proc. pań.

d19n7ht

Okładka

No dobrze, pisaliśmy o wymaganiach intelektualnych i znaczeniu rodziny w formowaniu cyfrowych związków, czas zatem skupić się na sprawach bardziej powierzchownych - aczkolwiek wcale nie mniej ważnych. Okazuje się, że jeśli mężczyzna ma zamiar podbijać serca niewieście na portalu randkowym, powinien o siebie zadbać. Choć 30 proc. użytkowników twierdzi, że nie ma odgórnie ustalonych wymagań co do aparycji partnera, aż 52 proc. pań utrzymuje, że ich nowy chłopak z internetu musi być facetem szczupłym. Podobnego zdania jest 47 proc. panów. Można zatem powiedzieć, że miłość lubi chudych. Krągłości kręcą zaledwie 12,5 proc. pań i 17,5 panów. Niestety nie napisano nic o szczegółach anatomicznych - nie wiemy zatem, czy panie wolą wysokich, czy niskich, brunetów, czy blondynów. W raporcie brakuje też informacji dotyczących zainteresowań, może zatem wy, drodzy czytelnicy, pomożecie nam ustalić, jak powinien wyglądać wymarzony partner lub partnerka? Kogo szukacie?

MW/Ijuh, facet.wp.pl

Zobacz: Seks oralny, którego ona nigdy nie zapomni

d19n7ht

Podziel się opinią

Share

d19n7ht

d19n7ht