Trwa ładowanie...

Jakich mężczyzn pragną kobiety? Zaskakujące wyniki badania

Share
Jakich mężczyzn pragną kobiety? Zaskakujące wyniki badania
Źródło: 123RF.COM
d2a0et8

Rezygnacja z używek, dziesiątki wyrzeczeń, ostra dieta i miesiące spędzone na siłowni - niektórzy mężczyźni są w stanie zrobić wszystko dla dobrej sylwetki. I choć mówi się, że nie ma ideałów, to przecież wszyscy zaczynający ćwiczenia myślą o jakimś konkretnym miejscu, do którego chcieliby w realnym odstępie czasu dojść. Mając taką wizualizację wiemy do czego chcemy dążyć i jak chcielibyśmy wyglądać. Jeden z serwisów internetowych wpadł na pomysł ciekawej konfrontacji naszych aspiracji i... kobiecych wyobrażeń o idealnie zbudowanym mężczyźnie. Czego sami oczekujemy od siebie, a czego wymagają od "idealnego faceta" panie? Zobaczcie sami, wyniki były dość zaskakujące.

Jak się okazało, perspektywa męska i kobieca znacznie się od siebie różnią. Najważniejszy wniosek z badania jest taki, że kobiety zupełnie nie są zainteresowane "typowymi mięśniakami". Nie oczekują od mężczyzn niezwykle mocno rozbudowanej rzeźby i nie są zainteresowane facetami wyglądającymi jak kulturyści.

Jako przykład najbardziej seksownego mężczyzny, kobiety z reguły wskazywały amerykańskiego aktora Ryana Reynoldsa, znanego m. in. z roli w filmie R.I.P.D. Agenci z zaświatów.

(fot. 20th Century Fox)

d2a0et8

Były partner Scarlett Johansson wygrał z innymi przedstawicielami płci brzydkiej tylko wówczas, gdy chodziło o ogólną ocenę seksownego faceta. To jego nazwisko pojawiało się najczęściej w odpowiedziach kobiet. Jeśli patrząc na powyższe zdjęcie jesteście przerażeni, to mamy dla was dobrą informację. To nie ciało Reynlodsa zostało uznane przez kobiety za najbardziej seksowne. W tej konkurencji wygrał... Brad Pitt, a zasadzie Tyler Durden, bo to jego sylwetka została przez kobiety uznana za najbardziej atrakcyjną.

(fot. 20th Century Fox)

Być może nie jest to specjalne zaskoczenie, ale to właśnie jego brzuch i tors wybrało aż 72,5 procent kobiet. Daleko w tyle pozostali konkurenci, wśród nich m. in. Henry Rollins (11,8 procent), zawodnik MMA (9,8 procent), czy słynny kulturysta Frank Zane, trzykrotny zwycięzca zawodów Mr. Olympia (zdobył jedynie 1 procent głosów i zajął ostatnie miejsce). Jak nietrudno się domyśleć, inaczej wskazali mężczyźni - wśród nich aż 50 procent chciałoby wyglądać tak, jak pochodzący z Pensylwanii amerykański mistrz kulturystyki.

(fot. wikimedia commons)

d2a0et8

Kobiety zapytano także o to, co jest dla nich najważniejsze w męskim podejściu do zdrowia, budowy ciała i fitnessu. Odpowiedzi można było wybrać kilka, ale wyniki sondy były jednoznaczne:

- 89,2 procent kobiet wskazało, że lubi mężczyzn, którzy dbają o swoje zdrowie
- 74,5 procent kobiet szuka mężczyzn silniejszych niż one same
- 61,8 procent kobiet szuka takich mężczyzn, którzy mogą je obronić
- 60,8 procent kobiet chce, żeby ich faceci wyglądali dobrze fizycznie

I najbardziej zaskakujący wynik - tylko 2,9% pań lubi mocno umięśnionych kulturystów. Jaka informacja płynie z tego badania? Ćwiczmy, dobrze się odżywiajmy i dbajmy o muskulaturę. Ale nie przesadźmy z nadmierną rzeźbą. Zbyt dużo mięśni sprawi, że panie szybko przestaną się nami interesować. A tego przecież nie chcemy, prawda?

(ac/pf/facet.wp.pl)

Zobacz: Dieta dopasowana do stylu życia mężczyznyDieta dopasowana do stylu życia mężczyzny

d2a0et8

Podziel się opinią

Share
d2a0et8
d2a0et8