Trwa ładowanie...
dmlx7se
Styl

Jakie koszule powinni nosić mężczyźni?

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jakie koszule powinni nosić mężczyźni?
(123RF.COM)
dmlx7se

Klasyczna koszula to podstawowy element męskiej garderoby. Przy jej wyborze należy kierować się typem sylwetki i preferowanym stylem. W tym sezonie warto zwrócić uwagę zwłaszcza na kolorowe modele, które w połączeniu z ciekawymi spinkami, krawatem czy marynarką z fantazyjną poszetką będą wyglądały oryginalnie.

- Najważniejsze przy wyborze koszuli jest to, aby znać rozmiar kołnierzyka i przedział wzrostowy, pozostałe rozmiary, jak obwód w klatce piersiowej, obwód w talii, długość rękawa, są proporcjonalnie dobrane do rozmiaru kołnierzyka. Wybieramy koszule slim dla szczupłych panów, dla otyłych regularne - mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Anna Jeżek, doradca.

dmlx7se

Przy dopasowywaniu koszuli do sylwetki istotny jest też rodzaj kołnierzyka. Włoski jest rozłożysty i będzie lepszy dla szczupłych mężczyzn, o pociągłej twarzy i długiej szyi. Z kolei najpopularniejszy kołnierzyk kent jest podłużny, więc optycznie wyszczupla. W przypadku kolorów większość mężczyzn wciąż preferuje klasyczną biel lub błękit, jednak można zauważyć wzrost zainteresowania kolorowymi koszulami.

- Jeżeli chodzi o ekstrawagancję to ważne jest połączenie z pozostałymi dodatkami, częściami takimi garderoby, jak marynarki czy garnitury. Dobrze dobraną marynarkę fajnie jest urozmaicić poszetką, ewentualnie kwiatem, który wraca do łask i wygląda rewelacyjnie. Ciekawe są też różnego rodzaju piny do marynarek bądź szpilki do kołnierzyków koszul - zapewnia Anna Jeżek.

Rodzaj dodatków zależy też od preferowanego przez mężczyznę stylu. Jeśli jest on swobodny, casualowy, to można sobie pozwolić na kolory oraz odważne połączenia. Jednak jeśli mężczyzna zobowiązany jest do przestrzegania dress code'u, klasycznej elegancji, to pozostają mu podstawowe kolory, fasony i akcesoria. Również koszule są podzielone ze względu na styl.

- Jeżeli chodzi o rozróżnienie koszul casualowych i eleganckich, to ważne są sploty. Jeżeli jest delikatniejszy splot, mniejszy, na przykład podwójny, jest to koszula bardziej casualowa. Grubsze sploty pasują bardziej do koszul eleganckich. Są to koszule o grubszych strukturach różnego rodzaju - wyjaśnia Anna Jeżek.

dmlx7se

Kupując koszulę, warto też wziąć pod uwagę jej przeznaczenie. Zgodnie z zasadą klasycznej elegancji nie powinno się łączyć koszul z krótkim rękawem z marynarką czy krawatem. Ten często wybierany w letnim sezonie typ koszuli polecany jest raczej do sportowych i casualowych stylizacji. Dobrze wygląda w połączeniu z dżinsami, kurtkami i innymi mniej formalnymi częściami garderoby.


dmlx7se

dmlx7se
dmlx7se