Trwa ładowanie...
26-04-2016 17:02

Jakie skarby są ukryte w polskich wodach?

d2ee45x
d2ee45x

Artefakty, wraki czy okręty - to wszystko znajduje się w głębinach polskich wód. Członkowie Grupy Eksplorującej Podwarszawskie Nurkowiska przekonują nas, że pod tym względem Polska jest krajem wyjątkowym. W Bałtyku znajduje się wiele wraków, które tylko czekają na eksplorację. Nie tylko morze, ale także nasze rzeki i jeziora wypełnione są ukrytymi skarbami. Zobaczcie, gdzie można natknąć się na drogocenne antyki, broń z czasów II Wojny Światowej, a nawet zdobycze Potopu Szwedzkiego?

- W Jeziorku Kamionkowskim, w centrum Warszawy znajdowały się resztki Liberatora, które udało się wydobyć polskiemu wojsku - mówi Kamil Jaczyński z Grupy Eksplorującej Podwarszawskie Nurkowiska.

- Znana jest historia Łodzi w Wiśle z czasów Potopu Szwedzkiego i znalezionych skarbów wydobytych przez archeologów - dodaje Agnieszka Stachurska.

Już dziś 26 kwietnia o godz. 22:00 na kanale HISTORY odbędzie premiera serialu "Skarb na dnie oceanu", w którym grupa poszukiwaczy wyrusza na poszukiwania miliarda dolarów ukrytego w zatopionym na dnie Atlantyku wraku RMS "Republic". Oglądajcie!

d2ee45x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ee45x