Trwa ładowanie...
Ciekawostki

Jeśli nie chcesz mojej zguby...

Share
Jeśli nie chcesz mojej zguby...
Źródło: Jupiterimages
d4hjiyu

Męskim okiem

Większość facetów uważa, że aby uszczęśliwić kobietę, trzeba ją zabrać na zakupy do porządnego centrum handlowego. Tymczasem nic bardziej mylnego. Okazuje się bowiem, że tym sposobem możemy wywołać u pań jedynie przygnębienie, a nawet depresję.

Tak w każdym razie twierdzą fachowcy: według amerykańskich psychologów, nadmiar opcji podczas zakupów nie tylko utrudnia dokonanie wyboru, ale także wywołuje uczucie niepewności i przygnębienia. Dlaczego? Bo za każdym razem, kiedy wybieramy jeden produkt spośród wielu, zaczynamy martwić się, że popełniliśmy błąd.

d4hjiyu

Co gorsza przygnębienie związane z podjęciem decyzji jest tym większe, im większa była ilość dostępnych innych opcji i możliwości wyboru. No i tu psycholodzy przestrzegają: im częstsza konieczność dokonywania wyborów w życiu (czyli również na zakupach) tym większe ryzyko depresji.

I co? Cała kwestia brzmi niezwykle znajomo, prawda? Każda kobieta w centrum handlowym przez długi czas miota się od sklepu do sklepu, od stoiska do stoiska, a kiedy już wreszcie uda jej się zrobić zakupy - wsiada do auta dziwnie smutna i zamyślona.

[

]( #opinions )

d4hjiyu

Podobny wyraz twarzy przybiera zresztą w wielu innych sytuacjach - na przykład kiedy po długim monologu przed szafą zatytułowanym "nie mam co na siebie włożyć" wreszcie udaje jej się dopasować jakąś kreację. Albo gdy w telewizji na trzech różnych kanałach lecą o tej samej porze trzy różne seriale i decyduje się oglądać jeden z nich.

Nic więc dziwnego, że - jak podają statystyki - kobiety ponad dwukrotnie częściej niż mężczyźni cierpią na depresję. Dlatego szanowni Panowie: jeśli już chcecie uszczęśliwić swą wybrankę - pozbawcie ją możliwości wyboru. Sami zadecydujcie - na przykład jaki strój, jakie wino, jaki film i jaka pozycja. Dzięki temu szansa na to, że przed końcem wieczoru rozboli ją głowa, znacznie zmaleje.

[

]( #opinions )

Swoją drogą nam - facetom udaje się jej unikać w najprostszy możliwy sposób: nie zaprzątać sobie głowy dylematami związanymi z wyborem. Potrzebujesz spodni - wchodzisz do sklepu i kupujesz. Jaki kanał kablówki wybrać - co za różnica, ważne żeby brzęczało. Zabrakło jednej kobiety - sięgamy po inną. Wszak jak mawiał mędrzec: liść nigdy nie walczy z nurtem strumienia.

(menonwaves)

d4hjiyu

Podziel się opinią

Share
d4hjiyu
d4hjiyu