Trwa ładowanie...
07-02-2011 12:24

Jest krzywy. Normalnie

Jest krzywy. Normalnie
d13voix

Doktorze, jaka jest właściwie prawda, czy skrzywienia penisa to coś normalnego, czy raczej nie? Ja w czasie wzwodu mam penisa skrzywionego w lewo. W niczym mi to nie przeszkadza, ale ciekawi mnie, co o tym mówi medycyna, bo czytałem gdzieś, że zupełnie proste penisy, to rzadkość (chyba była taka ankieta w Internecie).

Odpowiedź:

Nikt z nas nie jest doskonały, toteż idealnie proste penisy można spotkać wyłącznie w atlasach. Podobnie nikt z nas nie ma idealnie symetrycznej twarzy czy też kończyn o idealnie równej długości. Proszę spojrzeć na odbicie swojej twarzy w lustrze oraz na jej fotografię - te dwa obrazy czymś się różnią. Jednak w olbrzymiej większości przypadków owe niewielkie asymetrie i nieregularności w niczym nam nie przeszkadzają.

Podobnie jest również w kwestii budowy narządów płciowych: niewielka asymetria jest zjawiskiem anatomicznym i wynika z tego, że jesteśmy żywymi organizmami biologicznymi, a nie robotami skonstruowanymi w fabryce.

O problemie zdrowotnym możemy mówić dopiero wówczas, gdy skrzywienie w istotny sposób utrudnia współżycie lub też czyni je niemożliwym. W takim wypadku istnieje możliwość chirurgicznej korekcji kształtu członka.

Radosław Jerzy Utnik - psycholog-seksuolog, członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

d13voix
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d13voix