Trwa ładowanie...

Jesteś miły i troskliwy? Bogaty to Ty nie będziesz

Share
Jesteś miły i troskliwy? Bogaty to Ty nie będziesz
Źródło: Thinkstockphotos
d445vgb

"Dlaczego mili faceci nie mają szans u kobiet"? Całkiem możliwe, że naukowcy wreszcie odnaleźli odpowiedź na to pytanie - poznaj szokującą prawdę!

Na łamach Faceta pojawiły się już dziesiątki artykułów, w których prezentowaliśmy wam naukowe, socjologiczne, czy behawioralne metody podrywania kobiet, lecz ich prawdziwym wspólnym mianownikiem były... wasze komentarze, pozostawiane pod każdym z tekstów. I paradoksalnie, w znakomitej większości przypadków - mimo, że treści poszczególnych artykułów diametralnie różniły się od siebie - wasze opinie pozostawały raczej stałe. Otóż z większości z nich wyzierało stwierdzenie, że dla kobiet najważniejszym wyznacznikiem podczas doboru partnera jest nic innego, jak zasobność jego portfela. I chociaż panie, którym zdarzało się zabrnąć w męskie rejony Wirtualnej Polski, zawzięcie odpierały tę tezę, aktywnie wojując z mężczyznami na forum, to jednak nauka udowadnia, że ostatecznie - to chyba niestety właśnie ci "złośliwi cynicy" mieli rację, zaś kobiety lgną do luksusu...

Biedni są życzliwsi

Układ sił został zmieniony za sprawą najnowszego badania uczonych z Uniwersytetu Kalifornijskiego, którzy udowodnili, że większą empatią i dobrocią cechują się ludzie biedni, wywodzący się z niższych warstw społecznych. W wypowiedzi dla "US News", autorka badania, Jennifer Stellar, mówi: "Przedstawiciele klasy wyższej wydają się być bardziej zapatrzeni w siebie, egoistyczni, ponieważ wyrastali w poczuciu nieograniczonej wolności i dobrobytu. Z przedstawicielami klas niższych jest inaczej - na nich czyhają rozmaite groźby, doświadczają też wielu ograniczeń, toteż, ich nastawienie do innych ludzi jest bardziej życzliwe, empatyczne i cieplejsze." Jednocześnie, pani doktor dodaje, że bogaci niekoniecznie są "bezdusznymi draniami", możliwe że zwyczajnie - z uwagi na inne korzenie, mają oni większe problemy z rozpoznawaniem cierpienia u innych.

A jakie implikacje dla świata miłości niesie to badanie?

d445vgb

Dziewczyny lecą na kasę?

Cóż, niewykluczone, że panie, w toku ewolucji, już dawno uświadomiły sobie istnienie silnego związku pomiędzy brakiem empatii oraz wrodzonym narcyzmem a wielkością konta mężczyzny - twierdzą niektórzy specjaliści. W końcu, nie na darmo mówi się, że "mili chłopcy kończą ostatni", a "badboysi" są marzeniem każdej dziewczyny... Zadufani w sobie, egocentryczni, władczy z bigoteryjnym zacięciem - i jak się teraz okazuje - bardzo często również oszałamiająco bogaci. Czyżby zatem kobiety lgnęły do niegrzecznych mężczyzn nie dlatego - jak do tej pory twierdziły- że wymykają się wszelkim szablonom, ale dlatego, że zwyczajnie to właśnie oni mogą zagwarantować im dostatnie życie i spełnienie wszelkich zachcianek? W końcu, na bycie "słodkim draniem" nie każdy może sobie pozwolić... to przywilej wyłącznie tych, którzy nie są uzależnieni od dyszącego nad głową szefa, czy najemcy wołającego o czynsz.

Z jednej strony, trudno odmówić logiki takiemu wywodowi, jednak z drugiej w przeszłości pojawiało się już mnóstwo teorii usiłujących wyjaśnić to zjawisko. I tak na przykład, mieliśmy podejrzenie, że kobiety ciągną do złych i spaczonych facetów z czystej przekory, wierząc że w środku są zupełnie inni, a co za tym idzie - pragnąc odkryć ich drugie dno. Była też dość osobliwa hipoteza - ukuta przez uczonych z University of British Columbia - głosząca, że panie po prostu nie lubią uśmiechów, od których znacznie bardziej wolą zaciśnięte nerwowo wargi i grymasy cierpienia. Doktor Peter Jonason z New Mexico University dowiódł, że mężczyźni z "pakietem ciemnych cech osobowości" mają statystycznie znacznie więcej partnerek seksualnych, niż ci mili i... biedni. A skoro wszystko sprowadza się do seksu...

MW/PFi

d445vgb

Podziel się opinią

Share
d445vgb
d445vgb