Trwa ładowanie...
19-09-2011 12:30

Jesteś rudy? Zapomnij o prokreacji!

Jesteś rudy? Zapomnij o prokreacji!Źródło: Thinkstockphotos
d2rd2l0
d2rd2l0

Największy bank spermy na świecie mówi „nie” rudym mężczyznom. Czy ta decyzja jest wypadkową negatywnego podejścia pań do facetów o rdzawych włosach – kobiety nie chcą się z nimi wiązać, ani rodzić podobnych im dzieci?

Duński „Cryos” to prawdziwy gigant w swojej branży – dysponując bazą ponad 140 000 próbek nasienia, depozytem wielkości 70 litrów spermy oraz kolejką co najmniej 600 chętnych do złożenia nowych „wkładów własnych”, „Cryos” wpisał się do Księgi Rekordów Guinessa jako największy bank spermy globu, donosi „Daily Mail”. W związku z powyższym, tak doskonale ugruntowana pozycja pozwala włodarzom „Cryosa” na wybrzydzanie podczas skupu nasienia – z którego to prawa, właściciele organizacji ostatnio skorzystali, ogłaszając że kończy się era „rudych plemników”.

Jak do tego doszło? I czy to oznacza, że ognistowłosi faceci są tymi najmniej interesującymi spośród wszystkich mężczyzn?

„Popyt na spermę panów o tym kolorze włosów jest po prostu zbyt mały. Rzadko która kobieta decyduje się na zapłodnienie z rudowłosym facetem, chyba że jej bezpłodny partner także jest rudy, albo jeśli dana dziewczyna ma słabość do tego typu mężczyzn. A to niestety bardzo rzadkie scenariusze – zwłaszcza w tym drugim przypadku”, mówi na łamach magazynu „Ekstrabladet” Ole Shou, dyrektor „Cryosa”. I choć jego słowa mogą wydawać się krzywdzące, to jednak odzwierciedlają one obecne realia. Wszak od wieków rudy kolor utożsamiany był z rozpasaniem moralnym, fałszywością i generalnie wszystkim, co najgorsze - nawet w mowie potocznej występują zwroty uwypuklające negatywne cechy rudych…

d2rd2l0

W efekcie, spośród 65 krajów obsługiwanych przez „Cryosa”, nasienie mężczyzn o płomiennych czuprynach znajduje zbyt praktycznie wyłącznie w Irlandii, gdzie dosłownie „rozchodzi się jak świeże bułeczki”. Natomiast pozostałe kraje wykazują zerowe zainteresowanie tą pulą genów. Jako ciekawostkę dodajmy, że największym wzięciem cieszy się sperma mężczyzn o ciemnych włosach i brązowych oczach, jako że sporą grupę nabywców „Cryosa” stanowią Hiszpanie, Włosi i Grecy. Jednocześnie warto zaznaczyć, że kiedy spojrzeć na zagadnienie w tym świetle, okazuje się, że rudzi niekoniecznie są mniej atrakcyjni – może istnieje tu inne wyjaśnienie, a mianowicie takie, że po prostu, każdy pragnie dziecka, które odzwierciedlałoby jego samego. A, że w światowej populacji rudowłosych ludzi jest najmniej, to też popyt na ich nasienie jest najsłabszy…

W gestii zakończenia warto zauważyć, że o tym, czy dziecko będzie miało rudy kolor włosów, ostatecznie decydują geny matki – jeśli ona także ma włosy tej barwy, wówczas istnieje spore prawdopodobieństwo, że przekaże je ona dziecku, jeśli natomiast tylko ojciec jest rudy, wtedy szanse na przekazanie jego koloru włosów potomstwu są bardzo nikłe - dziecko zostanie tylko nosicielem „rudości”.

MW\DrP

d2rd2l0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2rd2l0