Trwa ładowanie...

Jesteś seksowna jak... śrubokręt!

Jesteś seksowna jak... śrubokręt!Źródło: Jupiterimages
d48hcoz
d48hcoz

Na podstawie skanów męskiego mózgu naukowcy wykazali, że podczas oglądania zdjęć kobiet w bikini aktywują się te same obszary co przed użyciem narzędzi takich jak śrubokręt czy klucz.

Prowadząca badania Susan Fiske, z Uniwersytetu w Princeton, wykazała również, że u niektórych mężczyzn wyłącza się również część mózgu odpowiedzialna za empatię.

Zespół badawczy prowadzony przez panią Fiske, pokazywał badanym zdjęcia mężczyzn i kobiet ubranych, następnie coraz bardziej roznegliżowanych. Po zakończeniu skanowania ich mózgów, wykazali co następuje. Nie dość, że mężczyźni najlepiej zapamiętali zdjęcia kobiet w bikini, których głowy zostały cyfrowo usunięte, to podczas ich oglądania zwiększyła się aktywność w korze przedczołowej, czyli części mózgu odpowiadającej za sygnał do podjęcia działania.

Te same obszary uaktywniają się przed używaniem narzędzi majsterkowicza. – „To tak, jakby od razu myśleli o działaniu na tych ciałach” – dodaje Fiske. Ostatnia część eksperymentu polegała na wypełnieniu kwestionariusza oceniającego poziom seksizmu u badanych. Okazało się, że u tych, którzy mieli najbardziej seksitowskie poglądy rejon mózgu odpowiedzialny za rozumienie uczuć i intencji innych ludzi był prawie wyłączony. Fiske podsumowała: „Oni reagują na kobiety, jakby nie były w pełni ludźmi”.

Według nas to jawna prowokacja. Nie wiemy jeszcze jak to udowodnić, ale jak tylko znajdziemy sposób na pewno dowiecie się o tym pierwsi. Tymczasem śrubokręty w dłonie i ruszamy do warsztatu, gdzie czeka już na nas małe majsterkowanie w towarzystwie kalendarza z gołymi paniami.

d48hcoz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d48hcoz