Trwa ładowanie...

Jesteś starszy? Wiemy u jakich kobiet masz szanse!

Jesteś starszy? Wiemy u jakich kobiet masz szanse!Źródło: Jupiterimages
d6t9scm
d6t9scm

Męskim okiem

Im bardziej kobiety stają się finansowo niezależne, tym bardziej pragną partnerów starszych i bardziej atrakcyjnych. Wniosek jest tylko jeden - zawodnicy pokroju George'a Clooneya, mają zdecydowanie więcej szczęścia niż im się wydaje.

Jakiś czas temu naukowcy dowiedli, że kobiety zwracają dużą uwagę na to, czy mężczyzna jest w stanie utrzymać je oraz potencjalną rodzinę. To naturalne tak samo, jak koncentrowanie się kobiet na mężczyznach silniejszych - psychologowie tego typu wybory tłumaczą wszelakimi mechanizmami poczucia bezpieczeństwa i stabilności u kobiet. Tymczasem dla panów ważna jest uroda ewentualnych partnerek. Nowe badanie świadczy, że w miarę jak kobiety coraz lepiej zarabiają i stają się niezależne, ich gust związany z płcią przeciwną zmienia się. Niezależność finansowa daje kobietom większą pewność siebie przy wyborze partnera.

Mniej istotne stają się wówczas przejawiane wcześniej preferencje, których celem jest zapewnienie sobie i przyszłym dzieciom materialnej stabilizacji i bezpieczeństwa. Z czasem coraz ważniejsza staje się atrakcyjność fizyczna, rośnie również wiek poszukiwanego przez kobietę partnera. Jedyny mankament, że to nie zawsze idzie w parze.

d6t9scm

[

]( #opinions )

- Wcześniejsze badania wskazywały na to, że dla mężczyzn rozglądających się za partnerką ważniejsza jest jej atrakcyjność fizyczna, podczas gdy kobiety skupiają się bardziej na tym, czy dany kandydat jest w stanie utrzymać rodzinę - tłumaczy główna autorka badania dr Fhionna Moore, psycholog z University of Abertay Dundee. - My jednak założyliśmy, że w miarę jak kobiety coraz więcej zarabiają, ich preferencje odnośnie partnerów mogą się zbliżyć do preferencji wykazywanych przez mężczyzn, z tendencją w stronę partnerów młodszych i bardziej atrakcyjnych, zamiast zdolnych do utrzymania rodziny

d6t9scm

Nic bardziej mylnego! Jak się okazuje, bardziej niezależne finansowo kobiety preferują mężczyzn starszych. Można więc sądzić, że niezależność materialna daje paniom więcej pewności siebie podczas wybierania partnera. Automatycznie koncentrują się na mężczyznach atrakcyjnych, starszych i posiadających władzę.

W internetowym badaniu wzięło udział prawie 4 tysiące heteroseksualnych kobiet i mężczyzn. Badani odpowiadali na pytania dotyczące pochodzenia, sytuacji materialnej i stopnia finansowej niezależności. Omawiali również kryteria oceny potencjalnych partnerów, takie jak atrakcyjność fizyczna, sytuacja finansowa i poczucie humoru. Wyniki zestawiono z danymi na temat ich dochodów i stopnia niezależności.

[

]( #opinions )

d6t9scm

Patrząc przez pryzmat wcześniejszych badań, które dowiodły, że oceniając mężczyzn kobiety przedkładają ich prestiż nad dominację, można uznać, że bez wypchanego portfela i plakietki "VIP" na klapie marynarki, panowie mają mocno utrudnione zadanie podczas ewentualnych zalotów.

Jeffrey Snyder, Lee Kirkpatrick i H. Clark Barrett po przeprowadzonej serii badań udowodnili, że kobiety wolą mężczyzn cieszących się uznaniem za swoje umiejętności, możliwości czy dokonania, od mężczyzn starających się podporządkować sobie rywali. "Strategie dominacji" odbierane są przez kobiety jako interesujące tylko w kontekście rywalizacji sportowej.

Oceniając mężczyzn jako potencjalnych partnerów, kobiety zwracają uwagę na kontekst; na przykład cechy podziwiane podczas konkurencji sportowych, są źle oceniane w sytuacjach towarzyskich. Jeżeli kobiety oceniają mężczyzn jako ewentualnych partnerów życiowych, preferencje dla mężczyzn cieszących się prestiżem rosną, a dla mężczyzn dominujących - maleją.

PAP, (menonwaves)/ PFi

d6t9scm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6t9scm