Trwa ładowanie...
28-07-2015 10:20

Kawa zakazana przy służbowym biurku?

d4ll0n6

Kubek z kawą, herbatą, woda i coś do przekąszenia – tak wyglądają biurka w wielu pracowników. Spożywanie napojów, czy posiłku w miejscu pracy w wielu firmach to standard, ale czy takie zachowanie jest dozwolone? Niekoniecznie, szef może tego zakazać.

- Jeżeli pracujemy przy komputerze powinniśmy szczególnie dbać o sprzęt, przy którym pracujemy. Nie należy ustawiać szklanek z wodą, kawą herbatą przy klawiaturze, czy dokumentach żeby ich po prostu nie zalać. Do takich czynności pracownikowi służy 15 minutowa przerwa śniadaniowa, którą pracownik powinien wykorzystać – mówi Maria Kacprzak-Rawa, rzecznik prasowy Okręgowego Inspektora Pracy w Warszawie.

Pracodawca może w regulaminie pracy i we właściwych dokumentach zabronić np. picia przy komputerze. Nie zawsze jednak stosowanie takich zakazów jest konieczne. Wiele osób pilnuje, żeby nie zniszczyć firmowego sprzętu. Są jednak takie zawody, gdzie zakazy muszą być szczególnie przestrzegane.

d4ll0n6

- Bezpieczeństwo i higiena pracy na danym stanowisku musi być przestrzegana i nie można dopuścić do powstania zagrożenia, np. w masarni pierścionki, obrączki i zegarki powinny być zdjęte. Mogą one przeszkadzać i zagrażać w wykonywaniu pracy – dodaje Maria Kacprzak-Rawa.

Podobne zakazy mogą dotyczyć np. e-papierosów.

d4ll0n6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ll0n6