Trwa ładowanie...
13-01-2009 10:35

Kichają na seks

Kichają na seksŹródło: www.sxc.hu
d1wyxwj
d1wyxwj

Męskim okiem * *Twoja partnerka ciągle kicha? Obawiasz się że to znów katar? Nie martw się – równie dobrze jej kichanie może świadczyć, że znów w myślach fantazjuje na temat seksu.

Kichnięcie może być spowodowane przez wiele czynników. Czasem jest to reakcja na kurz, czasem objaw przeziębienia, innym znów razem – efekt alergii. Niektórym zdarza się nawet kichać, kiedy zbyt długo patrzą na słońce. A całkiem niedawno dr Mahmood Bhutta, laryngolog ze Szpitala Johna Radcliffe'a w Oksfordzie, odkrył, że u niektórych reakcja taka może być wyzwalana przez fantazje erotyczne.

Czujność lekarza wzbudziły wyznania pacjentów, którzy skarżyli się, że kichają za każdym razem, gdy pomyślą o czymś, co wiąże się z seksem. Dr Bhutta natychmiast skonsultował się ze swoim kolegą doktorem Haroldem Maxwellem. Ku zaskoczeniu obu lekarzy, kiedy zaczęli oni przeszukiwać zasoby internetu okazało się, że hasła „seks” i „kichać” idą ze sobą w parze o wiele częściej, niż ktokolwiek mógł to wcześniej podejrzewać.

Na podstawie dotychczas znanych i opisanych w literaturze fachowej wyników badań dotyczących kichania obaj lekarze doszli do wniosku, że kichanie na myśl o seksie ma bardzo podobne podłoże, jak kichanie spowodowane światłem słonecznym (tzw. Zespół ACHOO). Dr Bhutta doszedł do wniosku, że przypadłość ta jest dziedziczna i zazwyczaj posiada ją wielu członków tej samej rodziny.

d1wyxwj

*Męskim okiem * Zdaniem lekarza reakcja ta stanowi przejaw istnienia reliktów ewolucyjnych w obrębie szlaków autonomicznego układu nerwowego. Czasami sygnały tego układu krzyżują się, w efekcie czego następuje kichnięcie.

No cóż, naszym zdaniem badania dr Mahmooda Bhutty, choć nie są może jakimś wielkim przełomem w medycynie, mogą być wielce pomocne każdemu z nas. Dotychczas bowiem całkowicie ignorowaliśmy kichnięcia naszych partnerek, czasem jedynie kwitując je grzecznościowym „na zdrowie”.

Teraz natomiast temu samemu, banalnemu na pozór kichnięciu przysłuchiwać się ze zdwojoną czujnością. A nuż to właśnie ona cierpi na taką nosowo-erotyczną przypadłość, i zamiast chusteczki chciałaby od nas w tym momencie dostać coś zupełnie innego…

(eMPi, Kabron)

d1wyxwj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1wyxwj