Trwa ładowanie...
25-09-2012 11:59

Kiedy kobiety robią to najchętniej?

Kiedy kobiety robią to najchętniej?Źródło: fotochannels.com
d3b978k
d3b978k

Testowanie najnowszych diet to pasja wielu kobiet, nieustannie marzących o perfekcyjnej sylwetce. Jak donoszą najnowsze badania, temu "hobby" kobiety poświęcają średnio 17 lat swojego życia i właśnie tyle czasu łącznie trwa ich "głodówka".

Jak wyliczyli badacze, kobieta w ciągu całego swego życia chudnie średnio 9 razy. Nie trudno o taki wynik, skoro przeciętna dama odchudza się dwa razy w ciągu roku.

Jak twierdzą fachowcy, podjęcie decyzji o przejściu na dietę może być łatwe wówczas, gdy wiemy, że czeka nas jakieś ważne wydarzenie, np. ślub lub kiedy zwyczajnie nie czujemy się dobrze w swojej skórze. Jednak, jak wskazują najnowsze badania, efektywne odchudzanie może stanowić spore wyzwanie.

Zdaje się, że największą bolączką kobiet na diecie jest motywacja i silna wola. Ponad 33 proc. respondentek przyznaje się do słomianego zapału - dlatego jedynie jednemu procentowi kobiet udaje się wytrwać na diecie rok. Co trzecia kobieta wytrzymuje krócej niż 6 miesięcy.

d3b978k

Dietetyczne fiasko panie ponoszą również za sprawą miłości do jedzenia, którą deklaruje 35 proc. badanych. Dla co piątej z kobiet przyczyną porażki mogą być również fundusze - kobiety przyznają, że zaopatrywanie się w zdrowie i dietetyczne produkty sporo kosztuje. Kiedy panie szukają motywacji do walki z nadwagą? 33 proc. kobiet rozpoczyna swoją batalię tuż przed wakacjami. Dla 22 proc. pytanych dobrym pretekstem do rozpoczęcia diety jest ślub, jedynie 18 proc. decyduje się schudnąć ze względów zdrowotnych.

Drogie Panie, nie przejmujecie się jednak. Jest na was sposób. Musicie tylko ograniczyć swoje wrodzone gadulstwo. Bowiem zachowanie waszych dietetycznych postanowień w sekrecie, pozwoli uniknąć porażki. Tak przynajmniej radzą naukowcy z New York University. Badacze udowodnili, że zachowanie diety w sekrecie jest najlepszym sposobem na podtrzymanie motywacji.

Naukowcy przekonują, że osoby, które opowiadają innym o swoich dietetycznych postanowieniach szybciej z nich rezygnują i ponoszą sromotną klęskę. Autor badań, dr Peter Gollwitzer radzi, aby swoje plany związane dietą zachować w tajemnicy. Specjalista zachęca również do precyzowania swoich postanowień. - Wyznaczajmy sobie nie tylko cel, ale ustalmy sami dla siebie, kiedy chcemy go osiągnąć i w jaki sposób. A jeśli już chcemy podzielić się z kimś swoimi postanowieniami, niech będzie to osoba, która pomoże nam osiągnąć wyznaczony cel - proponuje dr Peter Gollwitzer.

Najlepiej, aby naszym powiernikiem były osoby, która również są na diecie, przekonują dr James Stubbs i dr Khandee Ahnaimugan. Najlepszym wsparciem są osoby, które mają podobne cele do naszych. Dlatego proponujemy uczestnictwo w lokalnych grupach wsparcia albo internetowych społecznościach, które daje nie tylko wsparcie, ale pozwalają wytrwać w swoich postanowieniach.

(PAP), mow /PFi

d3b978k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3b978k