Trwa ładowanie...
02-04-2015 12:52

Kiedy wrak auta ponownie staje się cudem motoryzacji

d5958jw
d5958jw

Mechanicy z "Car S.O.S." sprawili, że legendarny rajdowiec Sir Stirling Moss mógł ponownie zasiąść za kierownicą zabytkowego Austina Healeya Sebringa Sprite'a.

W odcinku specjalnym serii "Car S.O.S." na kanale National Geographic Channel bohaterami będą dwie prawdziwe legendy torów wyścigowych. Pierwszą będzie Sir Stirling Moss - brytyjski kierowca, który w latach 1948-1962 brał udział w 497 wyścigach. Wygrał 194 spośród nich, w tym 16 w Formule 1. Tim i Fuzz zabiorą się za naprawę starego auta rajdowego, za którego kierownicą Moss święcił triumfy na torach wyścigowych - model Austin Healey Sebring Sprite. Auto nie było poddawane żadnym naprawom i przeglądom przez prawie pięćdziesiąt lat, a mimo to do odzyskania dawnego blasku potrzebuje jedynie nowego silnika, świeżego lakieru i zaledwie kilku innych drobnych modyfikacji.

Chłopaki niemal od początku zakochują się zarówno w samochodzie, jak i jego historii. W 1962 roku Austin startował między innymi na słynnym torze Sebring. To wtedy w zespole kierowców aż roiło się od sław, wśród których znalazł się wielki gwiazdor ówczesnych filmów akcji - Steve McQueen. Tim i Fuzz najpierw odnajdują Sir Stirlinga Mossa, który opowie im dokładnie historię samochodu. Następnie Tim udaje się do Irlandii Północnej w poszukiwaniu najprawdopodobniej ostatniego istniejącego silnika do tego modelu. Fuzz pracuje nad stylowym designem samochodu, starając się równocześnie w jak najpraktyczniejszy sposób przeprowadzić jego renowację. W trakcie prób odtworzenia historii wyścigów motorowych prowadzący będą mieli szansę sami przejechać się wyścigowym Healeyem z lat '60. Nic jednak nie może równać się z widokiem Stirlinga Mossa wyprowadzającego odrestaurowanego Austina na jego pierwszą po prawie pięćdziesięciu latach jazdę po torze wyścigowym.

Program jest emitowany w poniedziałki o godzinie 22:00 na kanale National Geographic Channel.

d5958jw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d5958jw