Trwa ładowanie...
08-02-2016 10:24

Kiedyś był policjantem, teraz gra w w heavymetalowym zespole

d4hj49q
d4hj49q

Arkadiusz Letkiewcz to były zastępca Komendanta Głównego Policji. Jednak mężczyznę wyróżnia nietypowa, jak na policjanta pasja. Letkiewicz, a właściwie „Letki”, bo tak brzmi jego pseudonim artystyczny, od ponad 6 lat gra na perkusji w jednym z najbardziej znanych zespołów heavymetalowych - Hunter.

Na perkusji gra od szóstej klasy szkoły podstawowej, a muzyka metalowa jest jego pasją od liceum. To w szkole poznał Pawła Grzegorczyka, lidera i założyciela Huntera. Jednak jego przygoda z zespołem rozpoczęła się dopiero kilkanaście lat później - w 2010 roku. Na początku grał tylko w zastępstwie jednego członka. Szybko się sprawdził i od tego czasu Letkiewicz należy do zespołu. W 2012 zespół zagrał przed Metallicą na warszawskim Bemowie.

Oprócz muzyki Letkiewicz interesuje się zarządzaniem. Od kilku lat wykłada na Politechnice Rzeszowskiej oraz Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Jak sam mówi, zdarzało się, że studenci przychodzili na wykłady w koszulce Huntera.

- Pewną ścieżkę przetarłem. To, że gram w zespole heavymetalowym wydało się dość przypadkowo. Po tym zaczęli zgłaszać się do mnie policjanci. Opowiadali, że też grają w zespołach czy mają inne pasje. Przełożeni zaczęli patrzeć na nich inaczej. To ocieplało wizerunek policjantów. Przestali być postrzegani jako robocopy, mające do wykonania określone zadania – mówi Letkiewicz.

W "Dzień Dobry TVN" opowiedział, jak ludzie reagują na jego występy.

d4hj49q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4hj49q