Trwa ładowanie...

Kiedyś kochała go co trzecia nastoletnia Polka!

Share
Kiedyś kochała go co trzecia nastoletnia Polka!
Źródło: mat.pras./BBC Brit
dczwi7l

Minęło sporo czasu, od kiedy David Hasselhoff, gwiazda "Słonecznego patrolu" i "Nieustraszonego" oraz autor pamiętnego występu przy Murze Berlińskim, znalazł się u szczytu sławy. Później było już tylko gorzej.

Czy przeprowadzka do Wielkiej Brytanii ponownie skieruje jego karierę na właściwe tory?

Hasselhoff wraca do gry to zupełnie nowy serial komediowy opowiadający historię międzynarodowej megagwiazdy telewizyjnej Davida Hasselhoffa - wcielającego się w dużej mierze w sfabularyzowaną wersję samego siebie. David przybywa do Wielkiej Brytanii z nadzieją nadania nowego impetu swojej, oględnie rzecz ujmując, niezbyt dynamicznie rozwijającej się karierze.

dczwi7l

U szczytu sławy Hasslehoff był najbardziej rozpoznawalnym celebrytą na świecie. Gwiazdą pierwszego formatu uczyniły go seriale Słoneczny patrol i Nieustraszony. To były czasy, gdy dobrze wyglądał w czerwonych spodenkach, a jego najlepszym kumplem był gadający samochód. W 1989 roku przyczynił się nawet do obalenia Muru Berlińskiego!

25 lat i pięć rozwodów później, błędne wybory zawodowe i bankructwo sprawiły, że Hoff sięgnął dna. Pakuje więc swoje troski w starą sportową torbę, i postanawia szukać szczęścia po drugiej stronie Atlantyku. Ma nadzieję, że przeprowadzka pozwoli mu wprowadzić karierę na właściwe tory i odzyskać sławę minionych czasów. Oczywiście nadal spodziewa się traktowania należnego gwiazdom Hollywood i zachowuje się tak, jakby ciągle był na topie. Ale lata osiemdziesiąte i dziewięćdziesiąte już dawno minęły. Czasy się zmieniły i Hasslehoff musi zmierzyć się ze światem, który nie stoi w miejscu.

Wszystko wydaje się zmierzać w dobrym kierunku, kiedy jego brytyjski menadżer Max Coleman (Fergus Craig) obiecuje Hoffowi główną rolę w eksperymentalnym filmie biograficznym o jego życiu. Zaraz po przylocie Hasslehoffa z Hollywood sprawy nieco się jednak komplikują. Powitanie aktora okazuje się bardzo niskobudżetowe, jego osobista asystentka nigdy nie pracowała w tym zawodzie, zafascynowany sławnymi ludźmi kierowca reprezentuje żenujący wręcz poziom kultury osobistej, a menadżer... jest zwyczajnie nieosiągalny. "Główna rola" okazuje się być tak naprawdę przesłuchaniem. Hoff idzie na przesłuchanie do roli samego siebie.

Jak można się spodziewać, Hoff nie tak wyobrażał sobie swoją karierę na Wyspach. Zdegustowany zleca swojemu menadżerowi znalezienie dla siebie angażu bardziej godnego swoich rozlicznych talentów. Dzięki temu David spróbuje swoich sił w roli ambasadora organizacji dobroczynnej oraz działacza pokojowego na arenie międzynarodowej.

dczwi7l

Ten wystylizowany na dokument serial nakręcono we współpracy z UKTV i You and Me Productions, wielokrotnie nagradzaną ekipą, która stworzyła An Idiot Abroad i Co zrobić z życiem?.

Występują: David Hasselhoff (Słoneczny patrol, Nieustraszony), Fergus Craig (Cardinal Burns, Star Stories), Ella Smith (Babylon, Cape Wrath), Mark Quartley (In the Club, Passenger), Asim Chaudhry (People Just Do Nothing), Brett Goldstein (Derek, Drifters).

Reżyseria: Natalie Bailey (The Thick of It, Pramface), producenci wykonawczy: Krishnendu Majumdar i Richard Yee (Co zrobić z życiem?, Idiota za granicą).

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
dczwi7l

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dczwi7l
dczwi7l