Trwa ładowanie...
29-12-2010 17:01

Kilka ciekawostek o środkach antykoncepcyjnych

Kilka ciekawostek o środkach antykoncepcyjnychŹródło: Jupiterimages
d1b4tl1
d1b4tl1

Od kiedy istnieje cywilizacja od wtedy zastanawiano się nad metodami antykoncepcji. Pierwsze prezerwatywy były oczywiście bardzo prymitywne. Wieki temu to podobno Chińczycy zaczęli stosować środki chemiczne, które w pierwszych fazach testów były czasami śmiertelne dla kobiet. Wyodrębniali nawet i w prostym procesie odsuszenia kobiecego moczu (próba to 900 litrów) pozyskiwali kobiece hormony!

Prezerwatywy stosowane były już w Rzymie. Ówczesna cywilizacja wykorzystywała do tego pęcherze baranów. Jak łatwo się domyślić tego typu prezerwatywy były zawodne, ale stanowiły już kilkunasto procentowe zabezpieczenie przed ciążą.

W starożytnym Egipcie postanowiono sięgnąć bo bardziej drastyczny środek, a na pewno mniej przyjemny zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Były nim krokodyle odchody. Tak, dokładnie – łajno od krokodyli zbierano do naczyń, a następnie po wyschnięciu Egipcjanie smarowali nim łechtaczkę kobiety. Podobno ów łajno zabiera silny środek plemnikobójczy. W kolejnych latach tej metody nie rozwijano.

Arabowie zauważyli, że wielbłądzica, której wcześniej wprowadzili do narządów rozrodczych kamienie nie zachodziła w ciążę. Nazwali to wkładką antykoncepcyjną, którą nastopnie Niemcy zmodyfikowali (elementy palonej gliny)
i próbowali wprowadzić do swoich kobiet.

d1b4tl1

W przytoczonych do tej chwili metodach widzimy wiele absurdy, ale ten przykład będzie ciekawostką. Najlepiej na temacie poznali się Indianie, którzy stosowali słodkie ziemniaki. Jak to odkryli? to pytanie stawiają przed sobą dzisiejsi naukowcy, którzy dopiero w biegiem lat przy użyciu specjalistycznej aparatury odkryli, że słodkie ziemniaki zawierają związek przypominający progesteron.

XXI wiek przyniósł całą masę tabletek antykoncepcyjnych, które dalekie są od naturalnych składników. Powstają na bazie środków chemicznych, które faktycznie zapobiegają ciąży. Zasada jest prosta – hormony zawarte w pigułkach zapobiegają zagnieżdżaniu się zarodka bądź też ewolucji. Na rynku jest dużo firm, które oferują antykoncepcję.

Do najbardziej popularnych metod należą:

- pigułki antykoncepcyjne
- plastry antykoncepcyjne
- wkładki domaciczne
- zastrzyki hormonalne
- prezerwatywy
- metoda naturalna, kalendarzyk

d1b4tl1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1b4tl1