Trwa ładowanie...

Kinga Mach ze Szczucina pierwszą finalistką kampanii It's your life, just take it!

Share
Kinga Mach ze Szczucina pierwszą finalistką kampanii It's your life, just take it!
Źródło: Kruger&Matz
d2yw4qs

Licealistka ze Szczucina - Kinga Mach - zakwalifikowała się do finału konkursu organizowanego przez markę Kruger&Matz w ramach kampanii "It's your life just take it". Pasją Kingi jest praca z końmi, zwłaszcza tym jednym ukochanym Lucky'm. Kinga ma szansę na realizację swoich marzeń dzięki głosowaniu publiczności - zdobyła poparcie ponad 4 tys. osób z całej Polski. Determinacja dziewczyny pokazuje, że pasja jest dla niej najważniejsza i nie spocznie dopóki nie spełni swojego największego marzenia, by wyleczyć chorobę, na którą cierpi jej Lucky.

Film o pasji Kingi:

Kinga całe życie mieszka obok stadniny koni. Od dzieciństwa było to miejsce jej zabaw, w czasie których przyglądała się też jak inni ludzie pracują z tymi zwierzętami. Z czasem obserwacja przerodziła się w podziw, a następnie, gdy pojawił się Lucky, w prawdziwą pasję. Fascynacją Kingi jest przede wszystkim praca z końmi na podstawie mowy ich ciała i bez użycia przemocy. Dziewczyna skupia się na pracy z ziemi, która wg niej jest podstawą do lepszej komunikacji z czworonogiem. Według Kingi droga do sukcesu nie musi zawierać w sobie bólu. Staram się działać zgodnie z psychiką konia tak, aby odbierał naszą współpracę jako dobrą zabawę, nie jako przymus. Każdy koń jest inny i każdy wymaga od nas zupełnie nowego podejścia. W przeciągu ostatnich lat poznałam wielu ludzi z różnymi metodami pracy i z czasem stwierdziłam, że to, co widziałam stanowczo nie jest drogą dla mnie. Chciałam porozumiewać się z moim koniem bezboleśnie, chciałam aby on sam dawał od siebie coś więcej - wyjaśnia swoją pasję Kinga.

d2yw4qs

Choć początki nie były łatwe, Kinga i Lucky z czasem nauczyli się siebie nawzajem, poznali swoje charaktery i przede wszystkim język, którym obecnie się porozumiewają. Pasja Kingi nauczyła ją przede wszystkim ogromnej cierpliwości, której jak sama mówi brakowało jej na początku. Lucky zmusił ją, by szybciej dojrzała, on potrzebuje kogoś odpowiedzialnego kto wskaże mu drogę. Dzięki Lucky'emu wiem jak wiele można zdziałać spokojem, jak bardzo potrafią cieszyć małe kroczki w stronę sukcesu. Nauczył mnie cieszyć się i korzystać z tych małych sukcesów. Bardzo szybko pokazał, że ślepo dążąc do celu i nie zważając na wszystkie znaki, które on mi daje, prędzej czy później mogę odnieść ogromną porażkę. Dzięki Luckiemu witam każdy dzień z uśmiechem bo wiem, że czeka na mnie ktoś, komu zależy na mojej obecności - mówi Kinga.

(fot. Kruger&Matz)

Kinga zgłębiała tajniki swojej pasji sama. To, jak twierdzi, dało jej dużo więcej doświadczenia, niż gdyby bez możliwości analizy zachowania konia otrzymała całą wiedzę na jakimś kursie. Jej marzeniem jest rozpoczęcie przygody ze sportem: pokonywanie na zawodach parkurów lub czworoboków, właśnie razem z Luckym. Kinga chciałaby udowodnić, że jej sposób porozumiewania się z końmi można wykorzystać w sporcie, nie zatracając przy tym relacji między człowiekiem, a zwierzęciem. Niestety obecnie nie jest to możliwe, gdyż Lucky cierpi na rorera, czyli dychawicę świszczącą, która zimniejsza jego wydolność i uniemożliwia mu normalne funkcjonowanie oraz pracę. Jedyną szansą dla niego jest kosztowna operacja.

d2yw4qs

To właśnie zmotywowało Kingę do walki o swoje marzenia i zdrowie swojego konia. Zgłosiła się do konkursu organizowanego w ramach kampanii * It's your life just take it* przez Kruger&Matz, producenta urządzeń mobilnych i sprzętu audio. Determinacja dziewczyny sprawiła, że zawalczyła o głosy internautów, dzięki którym dostała się do finału. Teraz obok dziewięciu innych osób, które zostaną wybrane w trakcie trwania akcji, stanie ona w październiku do ostatecznej walki, która może przynieść zwycięstwo i spełnienie jej marzeń.

(fot. Kruger&Matz)

Kampania * It's your life just take it* ma na celu promowanie takiego stylu życia i wyborów, które pozwolą każdemu, niezależnie od wieku, miejsca zamieszkania czy płci na uświadomienie sobie, co w życiu jest naprawdę wartościowe i ważne. Marka Kruger&Matz zgodnie z wyznawanymi wartościami pragnie wspierać pasje oraz dawać ludziom szansę na realizację ich marzeń. Nawet tych najbardziej odważnych. Dlatego warto zgłosić się do konkursu. Poszukiwani są muzycy, sportowcy, artyści, wokaliści, podróżnicy, melomani, poeci, ludzie, którzy mają marzenia i nie boją się ich realizować! Wystarczy wejść na stronę www.itsyourlife.pl i wysłać film lub zdjęcie obrazujące pasję, w kilku słowach ją opisać i tak jak Kinga Mach przekonać dlaczego jest ona
tak ważna w życiu. Nagroda główna to 20 tys. złotych, a łączna pula w tej edycji wynosi 50 tys. zł. Jest więc o co walczyć. Zgłoszenia przyjmowane są do 23 września br.

Więcej informacji o konkursie na www.itsyourlife.pl

d2yw4qs

Podziel się opinią

Share
d2yw4qs
d2yw4qs