Trwa ładowanie...
19-07-2010 15:07

Klasztorne zioło

Klasztorne ziołoŹródło: AFP
d3gxlbc
d3gxlbc

Zastanawialiście się kiedyś, jakie okazy flory mogą kryć się w klasztornych ogrodach? Zakony od wieków specjalizują się w wytwarzaniu różnego rodzaju specyfików i leków, których receptur strzegą jak oka w głowie. Jak się okazuje, nieobca im jest również produkcja leków dla... świń.

A taką właśnie działalność deklarują siostry zakonne z klasztoru w Ugandzie. By ulżyć naszym różowym, chrumkającym i woniejącym braciom mniejszym, zdobyły się na nie lada poświęcenie - w granicach klasztornego muru prowadziły plantację marihuany!

Właśnie w ten sposób tłumaczą się dwie siostry zakonne oskarżone o nielegalną uprawę narkotyku. Marihuana zajmowała aż akr ich przyklasztornego ogrodu!

Siostrom nie postawiono jak dotąd zarzutów, jednak zatrzymano również dwóch służących w klasztorze, którzy zostali jednak wypuszczeni za kaucją.

Zakonnice są oburzone tym, że policja weszła na teren klasztoru, władze jednak tłumaczą, że ogród znajduje się obok i nie stanowi integralnej części zabudowań kościelnych.

d3gxlbc

Wszyscy łamią sobie głowę, do czego klasztorowi mógł służyć aż akr konopi indyjskich, bo w bajkę o leczeniu świń nikt jakoś nie wierzy. Co prawda nie wiemy, czy marihuana przypadkiem nie jest odpowiednim środkiem na świńskie migreny, bóle okresowe, biegunki i zaparcia, ale na pewno działa pozytywnie na świński apetyt - co z kolei może być ułatwieniem w tuczeniu, bo świnka, jakkolwiek by miła nie była, zazwyczaj kończy na stole. Ilość uprawianego narkotyku mogłaby jednak zaspokoić cały koncern farmaceutyczny specjalizujący się w świńskiej branży!

Z drugiej strony marihuana od wieków służyła do różnego rodzaju mistycznych obrzędów. Może po prostu siostry stwierdziły, że zwykłe kadzidło używane podczas mszy się nie sprawdza i chciały zastąpić je czymś "mocniejszym", wywołując tym samym zwiększoną ekstazę religijną wiernych? Gdyby taką praktykę zastosować na skalę przemysłową w Polsce kościoły z pewnością przeżyłyby prawdziwe oblężenie...

d3gxlbc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3gxlbc

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj