Trwa ładowanie...
31-12-2008 13:40

Klątwa komedii romantycznej

Klątwa komedii romantycznejŹródło: film.wp.pl
d1k614z
d1k614z

Dawno już to przeczuwaliśmy, a teraz naukowcy potwierdzili nasze najgorsze obawy: komedie romantyczne mieszają ludziom w głowach. Badacze z Edynburga dowiedli, że przez oglądanie takiej szmiry wypaczają się oczekiwania, przez co może ucierpieć realny związek.

Wiadomo jak to jest w komediach romantycznych: na końcu on okazuje się tym jedynym, a ona za niego wychodzi, po czym oboje mocno objęci znikają za końcowymi napisami. Nic dziwnego, że tak wielu ludzi uwielbia tego typu kino. Niektórzy wprost przyrównują ten gatunek filmowy do czekolady: jest słodka i dobra. I dopiero potem okazuje się, że poszerza nie tylko kubki smakowe…

Miłośnikom komedii romantycznych przyjrzał się badawczo zespół doktora Bjarne'a Holmesa. Zdaniem naukowców wystarczy jeden raz zetknąć się tego typu filmem, żeby w umyśle zaszły zmiany dotyczące myślenia o własnym związku. Potem już nic nie jest takie samo – miłośnik komedii romantycznych jest święcie przekonany, że ludzie tworzący idealne pary powinni w lot odgadywać swoje potrzeby.

d1k614z

A tymczasem – jak mawiał nasz zaprzyjaźniony sierżant w Legii Cudzoziemskiej - życie to nie bajka. Nawet Romeo i Julia miewali ciche dni (choć faktycznie w ich przypadku mogło ich być stosunkowo niewiele).
Zwłaszcza, że i oni – zamiast rozmawiać ze sobą wprost – komunikowali się (oczywiście z winy autora) językiem pełnym pięknych, aczkolwiek mało konkretnych metafor.

A tymczasem podstawą dobrych relacji w związku jest właśnie komunikacja. I to taka na najbardziej podstawowym poziomie. Właśnie mówienie sobie wprost o wszystkich potrzebach jest najlepszym sposobem, żeby uniknąć niedomówień, żali, fochów, a w dalszej konsekwencji – nawet rozstania.

Tak więc szanowni czytelnicy: jeśli jeszcze raz przyłapiecie wasze partnerki na oglądaniu „Czterech wesel i pogrzebu”, czy innej podobnej produkcji – pod żadnym pozorem nie zerkajcie na ekran! Nie róbcie tego, bo i was dosięgnie straszliwa klątwa płytkości! Zamiast tego najlepiej odciągnijcie partnerkę do innego pomieszczenia, aby tam w prostych słowach (i czynach) wyjaśnić na czym polega prawdziwy, oparty na szczerych relacjach, związek dwojga ludzi.

(eMPi, Kabron)

d1k614z
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1k614z