Klocki LEGO dla małych i dużych konstruktorów. Świetna zabawa gwarantowana

Klocki LEGO są na tyle zróżnicowane, że każdy znajdzie coś dla siebie. Prócz typowych, nieskomplikowanych zestawów dla najmłodszych dostępne są również rozbudowane komplety, które sprawią radość także dorosłym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Klocki LEGO nie są przeznaczone jedynie dla dzieci
Klocki LEGO nie są przeznaczone jedynie dla dzieci (Shutterstock.com, Fot: YAKOBCHUK VIACHESLAV)
WP

Klocki LEGO – najbardziej sławne zabawki na świecie

Klocki LEGO stały się jedną z najjaśniejszych gwiazd współczesnej popkultury. To już nie są jedynie zwykłe zabawki dla dzieci. Słynne, żółto-czerwone logo pojawia się nie tylko na sklepowych półkach, ale także w mediach za sprawą np. filmów animowanych z udziałem ludzika LEGO czy gier komputerowych przeznaczonych dla młodszych i starszych odbiorców.

WP

Duńskie przedsiębiorstwo LEGO istnieje już od 1932 roku. Początkowo wyrabiało drewniane zabawki, później zaczęło produkować klocki z tworzywa sztucznego, których specyficzna konstrukcja jest do dziś najlepiej rozpoznawalna. W ciągu tych niespełna 90 lat niewielka firma stolarska stała się ogromnym koncernem, produkującym zabawki na światową skalę.

Klocki to wciąż jedne z najbardziej popularnych zabawek flickr.com
Podziel się
WP

Klocki LEGO – serie dla małych i dużych

Klocki LEGO charakteryzują się ogromną rozmaitością. Na rynku znajdziemy kilkadziesiąt serii, które różnią się rodzajem, liczbą elementów, a także przeznaczeniem. Niektóre z nich, jak np. LEGO Duplo, są przeznaczone dla maluchów do 5 roku życia, bo mają dość duże, barwne i proste elementy, które trudno przypadkowo połknąć. Inne, np. LEGO Disney Princess czy LEGO Elves, są przeznaczone dla małych dziewczynek, a jeszcze inne, takie jak LEGO Technic czy LEGO City, to gratka dla młodych konstruktorów.

Zestawy LEGO Technic, LEGO City i LEGO Mindstorms należą do zabawek z naprawdę wysokiej półki. Niektóre zestawy zawierają ponad tysiąc elementów, więc ich składanie może być niesamowitym wyzwaniem także dla dorosłych. LEGO Technic to minipojazdy różnego rodzaju, które kształtem przypominają prawdziwe urządzenia mechaniczne. LEGO City to zestawy imitujące różne miejsca publiczne i budynki, a LEGO Mindstorms pozwalają skonstruować własnego i, co ważne, działającego robota.

WP
Lego Youtube.com
Podziel się
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP