Kobieta bez makijażu jest naga?

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kobieta bez makijażu jest naga?
(Fotochannels.com)

Złośliwe kobiety twierdzą, że mężczyźni zazwyczaj nie zauważają kobiecego makijażu i dostrzegają tylko mocną wieczorną "tapetę". My oczywiście dużo wyżej oceniamy swoje umiejętności percepcyjne, ale również uczciwie przyznajemy, że zdarza się nam przeoczyć takie czy inne "make-upy". Co w tym jednak dziwnego, skoro coraz więcej kobiet traktuje makijaż nie jako upiększenie, ale niezbędne ubranie. Czy one już zupełnie zwariowały?

Teoretycznie powody, dla których kobiety się malują, pozostają niezmienne - niezależnie od tego, czy robią to dla mężczyzn, czy dla siebie i innych kobiet (jak zarzeka się większość pytanych o przyczyny nakładania na siebie wszystkich tych smarów i pyłów), makijaż ma w założeniach tuszować defekty urody i podkreślać naturalny wdzięk. Okazuje się jednak, że to już przeszłość.

Amerykańscy eksperci z fundacji Renfrew Center Foundation zajmującej się urodą, sylwetką i zaburzeniami żywienia postanowili przyjrzeć się powodom, dla których coraz więcej kobiet nie wychodzi po bułki czy wyrzucić śmieci bez pełnego makijażu. W tym celu przebadano 1 292 kobiet, które na co dzień używają kolorowych kosmetyków. Okazało się, że poprawienie naturalnej urody należy do raczej drugorzędnych powodów. Kluczową kwestią okazała się samoocena i brak pewności siebie pań - 16 proc. z nich czuje się bez makijażu kompletnie brzydka, 14 proc. ma problemy z normalnym funkcjonowaniem (niewystarczająca pewność siebie), a kolejne 14 proc. jest do tego stopnia uzależniona od malowania się, że bez make-up'u czują się po prostu... nagie!

- W naszym społeczeństwie makijaż jest zwyczajnym sposobem na poprawianie wyglądu, szczególnie wśród młodych kobiet - podsumowuje jeden z ekspertów - Mamy jednak do czynienia z sytuacją, kiedy makijaż nie jest już dłużej tego typu pomocą, a stał się swego rodzaju narzędziem obronnym, mającym za zadanie ukryć negatywne emocje związane z własnym postrzeganiem siebie i samooceną. Dla wielu kobiet to tylko przygrywka do popadnięcia w jakieś uzależnienie czy też zaburzenia żywienia - komentuje.

Jako formę walki z nowym uzależnieniem żeńskiej połowy ludzkości amerykańska fundacja zaproponowała obchodzenie dnia bez makijażu - nośnikiem całej akcji mają oczywiście być portale społecznościowe, na których kobiety, które zdecydowały się danego dnia wyjść z domu bez makijażu, mają zamieszczać zdjęcia swoich niemuśniętych szminką czy tuszem twarzy, by w ten sposób ośmielić i zachęcić do podobnego kroku panie, które osiągnęły już taki stan, że bez makijażu nie wyjdą z domu.

Drogie panie nie przesadzajcie w żadną ze stron. Większość z nas nie chce was widzieć we wspomnianej tapecie. Jednak co do "nagości", to zdecydowanie bardziej wolimy kobiety w seksownej bieliźnie...

KP/PFi

Kobiety kochają łajdaków! Też nim bądź!

Polub WP Facet
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.