Trwa ładowanie...
dcsmm22
Ciekawostki

Kobieta-kierowca kocha dłużej

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kobieta-kierowca kocha dłużej
(Jupiterimages)
dcsmm22

Ponoć to mężczyźni są lepszymi kierowcami i "za kółkiem" czują się jak w domu. Gdyby jednak samochody potrafiły mówić, i gdyby zapytać je o to, czy wolą mieć właściciela czy właścicielkę - większość zdecydowanie wybrałaby kobietę. Dlaczego? Bo jak dowodzą badania - to właśnie kobiety lepiej i dłużej niż mężczyźni dbają o swoje auta.

Amerykańscy badacze przeprowadzili ankietę, w której wzięło udział 2500 kierowców obojga płci. W ankiecie pytano o stosunek do posiadanego samochodu - zarówno tuż po zakupie, jak i na przestrzeni kolejnych miesięcy. Okazało się, że kobiety znacznie dłużej oswajają się z nowym autem, ale też bardziej szanują swój zakup.

Mężczyźni średnio po czterech miesiącach przestają uważać podczas manewrów i parkowania, zaczynają przewozić w samochodzie różne sprzęty, które mogą uszkodzić jego wnętrze, przestają też regularnie pucować swój pojazd. Mniej więcej po czterech miesiącach panowie zaczynają też narzekać na koszty utrzymania i użytkowania samochodu.

dcsmm22

W przypadku pań szacunek do samochodu trwa niemal przez cały czas jego użytkowania. Panie są ostrożniejsze jeśli chodzi o manewry, dbają też o czystość i estetykę swoich aut. To, że ich pierwsze zauroczenie kupionym samochodem minęło można poznać po zupełnie innych symptomach. W przypadku 39 % pań przejawia się to przyzwoleniem, by ich partner zajął miejsce za kierownicą. 24 % kobiet zgadza się wówczas podwozić dzieci znajomych do szkoły, a 12 % pozwala na spożywanie w samochodzie posiłków.

Jak wyjaśnić te różnice w użytkowaniu? Być może wynikają one z tego, że mężczyźni są z natury bardziej praktyczni. Swoje auto traktują przedmiotowo: przede wszystkim jako narzędzie, które ma służyć tak długo, dopóki się nie rozleci. Jego wygląd - a zwłaszcza kwestie czystości - schodzą na plan dalszy. Kobiety natomiast mają wrodzoną tendencję do utrzymywania porządku w swoim otoczeniu. Stąd ich dbałość o to, by również auto było czyste i zadbane.

A swoją drogą zastanawiające: czy stosunek do samochodu jest w jakiś sposób analogiczny ze stosunkiem do partnera? Co o tym sądzicie?

(menonwaves)

dcsmm22

Podziel się opinią

Share

dcsmm22

dcsmm22