Trwa ładowanie...

Kobiety coraz częściej niezadowolone z...

Share
Kobiety coraz częściej niezadowolone z...Źródło: AFP
d21ovjw

Operacja powiększenia biustu należy do najbardziej popularnych zabiegów przeprowadzanych w klinikach chirurgii plastycznej. Mimo że lekarze od lat przestrzegają przed niebezpiecznymi powikłaniami po takich zabiegach, a z implantów zrezygnowała nawet wieloletnia ikona ogromnych piersi czyli Pamela Anderson, wiele kobiet wciąż decyduje się iść pod nóż.

To jednak tylko jedna strona medalu - coraz więcej pań jest niezadowolonych ze szczodrości Matki Natury, która obdarzyła je zbyt obfitym biustem. W takim przypadku jedynym wyjściem jest nóż chirurga plastycznego, który pomoże pozbyć się zbędnej tkanki.

Liczba kobiet, które decydują się na zabieg zmniejszenia piersi, wzrasta lawinowo. Tylko w zeszłym roku brytyjscy chirurdzy plastyczni przeprowadzili prawie 5 000 zabiegów pomniejszania biustu - jak zauważa Brytyjskie Towarzystwo Chirurgów Plastycznych w porównaniu z rokiem 2012 to wzrost o 11 procent. Przeciętnie podczas zabiegu pomniejszania biustu usuwa się około 3 kilogramów tłuszczu i skóry. Dlaczego panie coraz częściej decydują się pozbyć czegoś, co powszechnie jest uważane za kobiecy atut oraz stanowi obiekt pożądania większości mężczyzn oraz skąpiej obdarowanych przez naturę kobiet?

d21ovjw

Oczywiście ważną rolę pełnią względy estetyczne - część pań po prostu nie lubi swoich pełnych kształtów, przeszkadza im, że ich biust zwraca nadmierną uwagę, a one same są postrzegane przez pryzmat obfitych piersi. O ile jednak z negatywnymi autoodczuciami można się jeszcze uporać (a o gustach nie dyskutuje), w większości przypadków sam brak akceptacji własnego ciała nie jest na tyle potężnym motorem, by dana kobieta zdecydowała się na tak poważną operację jak pomniejszenie piersi. Dużą ważniejszą przyczyną są względy fizyczne. Posiadaczki obfitych biustów często skarżą się na problemy z kręgosłupem i bóle pleców - uczeni potwierdzają, że zbyt duże czy wręcz nieproporcjonalnie obfite piersi mogą powodować schorzenia układu kostnego. W takim przypadku zabieg pomniejszenia biustu wydaje się być jednym sposobem, by pozbyć się codziennego bólu i zatroszczyć o zdrowie.

Wiele kobiet zwraca uwagę, że duży biust jest dla nich kłopotliwy z praktycznych względów - utrudnia uprawianie sportu i dobór właściwego rozmiaru ubrań, przyczynia się do większej potliwości. Jakiś czas temu wyszło na jaw, że rumuńska tenisistka Simona Halep, posiadaczka imponującego biustu, zdecydowała się pomniejszyć naturalnie duże piersi, by polepszyć swoje sportowe wyniki i cieszyć się większym komfortem na korcie.

(fot. 2014 AFP)

Wiele wskazuje na to, że liczba tego typu operacji będzie rosła - uczeni wskazują, że statystycznie kobiety mają coraz większe piersi, a zatem niezadowolonych z obfitych kształtów będzie więcej. Za główne przyczyny takiego stanu rzeczy uważa się wysokokaloryczną dietę oraz hormony zawarte w pożywieniu i wodzie.

KP/PFi, facet.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d21ovjw

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21ovjw
d21ovjw