Trwa ładowanie...

Kobiety mówią coraz niżej

Kobiety mówią coraz niżejŹródło: Jupiterimages
dqu1cat
dqu1cat

Męskim okiem

Tony kobiecych głosów od kilkudziesięciu lat obniżają się - wynika z badań brytyjskich naukowców.

Z porównania głosów kobiet na przestrzeni lat 1945-1993 wynika, że głosy pań pogłębiły się przez pół wieku - donosi gazeta "Daily Mail". Przez ten czas głos kobiet w wieku od 18 do 25 roku życia obniżył się średnio o pół tonu.

Specjaliści zauważają, że trenerzy głosu zachęcają kobiety zajmujące się polityką i prezenterki telewizyjne, aby obniżały swoje głosy. Zdaniem naukowców niskie głosy pomagają kobietom w rozwijaniu własnej kariery.

dqu1cat

Zawsze byliśmy zdania, że "umiejętność słuchania kobiety" ze zrozumieniem jest cechą, która w kontaktach męsko-damskich punktuje bardzo wysoko. Nie zdawaliśmy sobie jednak sprawy, że oprócz zwracania uwagi na treść, bardzo istotna może się okazać wrażliwość na zmianę brzmienia głosu.

[

]( http://jegoego.pl/ ){:external} A tymczasem może to być bardzo ważne ostrzeżenie. Bowiem oczarowane uwagą, jaką poświęca im wsłuchany w każde słowo mężczyzna, panie nabierają często ochoty by otworzyć przed nim nie tylko swoje serce, ale również coś więcej.

dqu1cat

Eksperyment dowiódł, że ważny jest nie tylko śpiewny głos, ale także przesłanie jakie za sobą niesie. Zdaniem naukowców mężczyźni budują obraz atrakcyjności kobiety na bardzo wielu elementach.

Wygląd, brzmienie głosu, przyjazne nastawienie - wszystko to musi tworzyć spójny obraz, aby wprowadzić męskie serce w miłosne wibracje. Na szczęście w wyniku ewolucji mężczyźni nauczyli się, jak brak niektórych cech rekompensować innymi. Na przykład pewien nasz kolega zwykł był całować swoją sympatię ilekroć zaczynała ona mówić. Dzięki temu nie musiał słuchać jej głosu, ani tego co ma do powiedzenia...

dqu1cat

(PAP), menonwaves

[

]( http://jegoego.pl/ ){:external}

dqu1cat
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dqu1cat