Ciekawostki
13-08-2013 (11:43)

Kobiety myślą o seksie co 7 minut! Przynajmniej niektóre...

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kobiety myślą o seksie co 7 minut! Przynajmniej niektóre...
(123RF)
WP

Mężczyźni myślą o seksie 34 razy dziennie, kobiety aż 18 razy. Trzeba jednak podkreślić, że są to uśrednione dane - zdarzają się panowie, którzy o seksie myślą niezmiernie rzadko i panie, które nie umieją chyba myśleć o niczym innym. Oto wyniki badań przeprowadzonych przez naukowców z Uniwersytetu Stanowego w Ohio, przedstawione przez serwis dailystar.co.uk.

Okazuje się, że kobiety myślą o seksie co 51 minut, podczas gdy mężczyźni mają tego typu myśli co 28 minut. To znaczy, że mężczyźni myślą o seksie niemalże dwa razy częściej niż kobiety, ale nadal nie co 7 sekund, jak starano się to imputować (i co stało się społecznym mitem).

Badacze poprosili swoich studentów, by ci każdego dnia odnotowywali każdą myśl dotyczącą seksu, jedzenia i spania. Dla ułatwienia zadania rozdano uczniom specjalne liczniki przypominające te, które są używane w amatorskim boksie do liczenia ciosów.

WP

Analiza dostarczonych w ten sposób danych pozwoliła ustalić, że młodzi mężczyźni rzeczywiście zazwyczaj myślą o częściej o seksie (częściej niż o spaniu i jedzeniu). Stwierdzono jednak, że dziewczęta wcale nie są takie święte.

Młode panie myślały o seksie prawie 19 razy dziennie (dokładnie 18,6). Łatwo obliczyć, że jeśli przynajmniej przez 8 godzin na dobę śpią, to będąc świadomymi, myślą o miłości fizycznej co 51 minut.

Studenci myśleli o seksie ponad 34 razy dziennie (dokładnie 34.2), zatem w stanie czuwania w ich umysłach seksualny nastrój i związane z nim fantazje pojawiały się co 28 minut. To obala podtrzymywany przez wielu mit o tym, że mężczyźni to ukryci zboczeńcy, którzy myślą o seksie co 7 sekund - czyli w zasadzie nie myślą o niczym innym. Gdyby było to prawdą, badani odnotowywaliby 514 seksualnych myśli na godzinę!

Oczywiście trzeba pamiętać o tym, że są to wyniki uśrednione, a więc istnieją jednostki, które w znacznym stopniu odbiegają od ustalonej w ten sposób normy. Kobieta-rekordzistka myślała o seksie 140 razy na dzień, czyli raz na siedem minut!

WP

W badaniu przeprowadzonym przez psychologów z Uniwersytetu Stanowego w Ohio wzięło udział 283 studentów i studentek w wieku od 18 do 25 lat. Dane zbierano przez tydzień przy pomocy ręcznych liczników.

O czym jeszcze często myślimy? Cóż, kobiety co 62 minuty myślą o jedzeniu i co 72 minuty o spaniu. Mężczyźni o napychaniu żołądków przypominają sobie co 38 minut, a o spaniu co 33 minuty.

Badanie wykazało zatem, że mężczyźni myślą częściej od kobiet o potrzebach fizjologicznych. Może się jednak okazać, na co zwracają uwagę naukowcy, że wyniki podawane przez dziewczęta są nieco zaniżone, a to z uwagi na presję społeczną. Podobnie jak ma to miejsce w badaniach dotyczących np. ilości partnerów seksualnych - kiedy to kobiety zatajają prawdę, a mężczyźni chwalą się wieloma podbojami (także fikcyjnymi).

Puch, facet.wp.pl

WP

Zobacz: Seks oralny, którego ona nigdy nie zapomni!

Polub WP Facet
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP