Trwa ładowanie...

Kobiety poznają rywalki po głosie!

Kobiety poznają rywalki po głosie!Źródło: Jupiterimages
d3q50fx
d3q50fx

Mężczyźni są wzrokowcami? O ile termin ten oznacza oglądanie się za kobietami na ulicy i "rozbieranie ich wzrokiem", a nie niezwykle wykształconą pamięć wzrokową, można się co do tego zgodzić. Kobiety natomiast, jak głosi stereotyp, są słuchowcami (może dlatego muszą tyle gadać). A z tym wiąże się bardzo zaskakująca umiejętność...

Jak dowodzą najnowsze badania przeprowadzone przez międzynarodowy zespół antropologów z Uniwersytetu w Pensylwanii, kobiety potrafią poznać, czy inna kobieta jest ich potencjalną konkurentką w walce o faceta po... tonie i barwie jej głosu.

Zdolność doprawdy zdumiewająca, jednak rządzi się specyficznie kobiecą logiką. Byliśmy przekonani, że prawdziwie alarmujące dla kobiet będą nisko-mruczące głosy potencjalnych rywalek, a zatem takie, które to większość mężczyzn uznaje za seksowne i pragnie usłyszeć w seks telefonie.

[

]( #opinions )

d3q50fx

Okazuje się jednak, że za najbardziej konkurencyjne kobiety uznają... wysokie i delikatne głosy. Wysoki głos u płci pięknej utożsamiany jest z młodością i płodnością, tak samo, jak niskie głosy u mężczyzn z dominacją i siłą.

Koordynator badań David Puts podsumowuje: "Wyniki badań potwierdzają nasze podejrzenia, że kobiety potrafią oceniać po tonie głosu potencjalne zagrożenie ze strony innych kobiet. Rzucają także nowe światło na to, w jaki sposób mężczyźni wybierają partnerki, a kobiety ze sobą konkurują. Najbardziej alarmujący jest dla nich wysoki i młodo brzmiący głos u konkurentek".

d3q50fx

Uczestniczki badań przesłuchiwały setki nagrań i właśnie wysokie głosy uznały za najbardziej seksowne, a nawet stwierdziły, że właśnie takie tony skłaniają mężczyzn do skoków bok. Co więcej, ich oceny precyzyjnie nakładały się z ocenami mężczyzn, którzy słuchali głosów i oceniali swoją ewentualną skłonność do seksu z jego posiadaczką. Czyżby one nas przejrzały?

Naukowcy komentują: _ "Ponieważ mężczyźni preferują głosy brzmiące kobieco, kobiety, chcąc przyciągnąć męską uwagę, mogą nawet nieświadomie podnosić ton głosu"_. No cóż - oby nie za wysoko, bo pisk opon to nie jest koniecznie to, co chcemy słyszeć z ich ust.

d3q50fx

[

]( #opinions )

Za najbardziej pociągający uznano głos Renee Zellweger - zapewne nie w narzekającym wydaniu Bridget Jones - i Jennifer Lilly, wszak wydobywający się z pełnej piersi...

d3q50fx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3q50fx