WP
Ciekawostki

Kobiety są coraz mądrzejsze. Mężczyźni coraz głupsi?

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kobiety są coraz mądrzejsze. Mężczyźni coraz głupsi?
(Thinkstockphotos)
WP

Duża część mężczyzn odczuwa dyskomfort, gdy ich partnerka zarabia więcej od nich - czują się przez to mniej męscy i ważni, choć są i tacy, którym jest to obojętne lub wręcz skaczą z radości, że to nie na nich ciąży główny ciężar utrzymania rodziny. Jednak mało który facet czułby się komfortowo, będąc we wszystkim gorszy od swojej - nomen omen - "lepszej" połowy. A niestety wszystko wskazuje na to, że już niedługo tak będzie!

Brytyjscy eksperci nie pozostawiają złudzeń - tradycyjna przewaga mężczyzn odchodzi do lamusa. Ba! Do lamusa odchodzi również równość. To kobiety zaczynają dominować na wszelkich polach ludzkiej działalności - jest ich coraz więcej na kierowniczych stanowiskach, biznesie, polityce, a przede wszystkim w świecie nauki.

Według statystyk studentek jest nie tylko więcej niż studentów, ale również częściej udaje im się uzyskać upragniony dyplom - różnice sięgają nawet 10 %. Lepsze wykształcenie procentuje w późniejszych latach bardziej konkurencyjną ofertą na rynku pracy i wyższymi zarobkami.

WP

Wygląda na to, że panie systematycznie nam "odskakują", pozostawiając w tyle. Amerykańscy badacze porównują już aktualną sytuację na froncie "wojny płci" do sytuacji wśród czarnoskórych Amerykanek i Amerykanów, gdzie liczba kobiet z wyższym wykształceniem dwa razy przewyższa liczbę mężczyzn.

Co może być konsekwencją takich dysproporcji? Totalne przekonfigurowanie tradycyjnego modelu rodziny: kobiety coraz częściej będą zmuszone do "mezaliansów" z gorzej wykształconymi i zarabiającymi mężczyznami, którzy z roli "Księcia" przejdą na pozycję "Kopciucha" - panie po prostu nie będą miały wyboru, a świetnie wykształcone i majętne egzemplarze "samców alfa" będą w mig rozchwytywane (pamiętajmy, że to kobiet jest ilościowo coraz więcej).

Jednak nierówne pod względem wykształcenia i zarobków związki oraz konieczność wybierania partnera spośród "gorszych modeli" to nie jedyne, co czeka w przyszłości świat. Coraz częściej będzie dochodziło również do innej transformacji związanej z "cywilizacyjnym" skokiem kobiet - to facet zrezygnuje z pracy (mniej płatnej od zawodu swojej partnerki) i zajmie się przygotowaniem obiadków, sprzątaniem i dziećmi. Czy czeka nas zatem era "kogutów domowych"?

Pamiętajmy, że choć obraz ten wyrysowuje się na podstawie określonych tendencji, przyszłość jest w naszych - męskich! - rękach. Po prostu musimy być lepsi!

WP

KP/PFi

Kłamstwo miewa piękne oczy i muskularny tors...?

Polub WP Facet
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP