Trwa ładowanie...
19-10-2012 12:44

Kobiety to fajtłapy - potykają się o własne nogi!

Kobiety to fajtłapy - potykają się o własne nogi!Źródło: fotochannels.com
d1kf3gm
d1kf3gm

Płeć piękna owszem - dysponuje urodą. Ale okazuje się, że zwykłe, codzienne obowiązki to dla większości pań prawdziwy survival. W wyniku wypadków we własnym domu, na pogotowiu albo w szpitalu ląduje rocznie aż 400 tysięcy kobiet, a obrażenia podczas wykonywania prac domowych odnosi kolejne 100 tysięcy.

Raport dotyczący damskich obrażeń przygotowano we Włoszech na zlecenie Naczelnego Instytutu Zdrowia. Wynika z niego, że największym zagrożeniem dla zdrowia i życia pań jest ich własne gospodarstwo domowe. Co trzecia Włoszka w wieku 18 - 65 lat doznała kontuzji właśnie w domu. W dodatku do większości urazów dochodzi podczas takich prostych czynności jak gotowanie, pranie czy sprzątanie.

Z pozoru więc najgroźniejsza wydaje się być kuchnia - to właśnie w niej ma miejsce 28 procent wszystkich wypadków. Sypialnia jest znacznie bezpieczniejsza, tam zdarza się ok. 9 procent kontuzji. Salon również może poszczycić się bardzo bezpiecznym, zaledwie 7 procentowym wynikiem. Ale okazuje się, że najwięcej, bo aż 30 procent kobiecych urazów to rezultat... chodzenia po domu. Panie najzwyczajniej potykają się o własne nogi.

Rzecz byłaby nawet zabawna, gdyby nie jej opłakane skutki. Rocznie w wyniku wypadków domowych prawie tysiąc Włoszek zostaje bowiem inwalidkami.

d1kf3gm

Powiadają, że koń ma cztery nogi, a też się potknie. Zgoda, jednak jak się okazuje nawet ślepy Łysek z pokładu Idy radził sobie o niebo lepiej, niż większość pań. Może więc czas wysłać panie na jakieś survivalowe przeszkolenie? Bear Grylls nagrał swego czasu serię filmów pokazujących jak przetrwać w terenie zurbanizowanym (za tło jednego z odcinków posłużyły mu tereny gdyńskiej stoczni). Być może podobną serię przeznaczoną dla kobiet powinna wyprodukować Małgorzata Rozenek? Wszak nasza Perfekcyjna Pani Domu potrafi nie tylko zadbać o obejście, ale zachowuje przy tym zawsze grację i wygląd modelki.

Mamy nawet pomysł nagrody dla pań, które z powodzeniem ukończyły kurs przetrwania we własnym domu - mogłaby to być "Szarfa Niewywracalności".

(manonwaves)/PFi, facet.wp.pl

d1kf3gm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1kf3gm