Trwa ładowanie...
d2nlc6t
Seks

Kolejna edycja gry miejskiej "Let’s talk about sex!" - promującej bezpieczny seks

Bezpieczna zabawa i zdrowie seksualne - to tematy, które chcą podejmować organizatorzy gry miejskiej "Let’s talk about sex!". Jej 6. edycja odbędzie się w piątek w Warszawie. Celem inicjatywy jest promowanie zachowań, które minimalizują ryzyko zakażenia HIV.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kolejna edycja gry miejskiej "Let’s talk about sex!" - promującej bezpieczny seks
(123RF.COM)
d2nlc6t

Tegoroczna edycja gry nosi tytuł "Dirty Dancing". Jak tłumaczą organizatorzy, chodzi o to, by spojrzeć na temat imprezowania z nieco innej perspektywy: jak podczas zabawy można zadbać o siebie, swoje zdrowie i bezpieczeństwo, gdzie są nasze granice, w ramach których czujemy komfort w relacjach.

Gra rozpocznie się w piątek o godz. 16 na placu przed południowym wejściem do Metra Centrum (tzw. Patelni). Może w niej wziąć udział każdy chętny powyżej 15. roku życia, bezpłatnie, bez zapisów. Wystarczy przyjść na start gry w dowolnej chwili między godz. 16 a 20.30 i odebrać legitymację gracza z wyznaczoną trasą.

Najważniejszym celem inicjatywy jest edukacja: forma gry ma oswoić uczestników z myślą, że o seksualności można mówić otwarcie, bez skrępowania - i na serio, i w formie zabawy. Przygotowane na poszczególnych punktach zadania mają w ciekawy i przystępny sposób przekazywać uczestnikom wiedzę na temat bezpieczniejszej zabawy i zdrowia seksualnego.

d2nlc6t

Na każdym z pięciu punktów tegorocznej gry, rozmieszczonych w siedzibach organizacji pozarządowych działających na terenie Śródmieścia, przy wsparciu edukatorów będzie można zmierzyć się z pytaniami, które dotyczą każdego młodego (i nie tylko) człowieka.

Gra miejska "Let's talk about sex!" to bezpłatna, edukacyjna inicjatywa pokazująca, że o seksualności i bezpieczeństwie w relacjach można mówić otwarcie. Organizują ją warszawskie organizacje pozarządowe: Stowarzyszenie Program STACJA i Społeczny Komitet ds. AIDS, w ramach projektu współfinansowanego przez stołeczny ratusz; partnerami wydarzenia są Stowarzyszenie Lambda Warszawa, Fundacja Redukcji Szkód oraz Studencka Inicjatywa Narkopolityki.

   Materiały prasowe
(Materiały prasowe)

"Każdy człowiek ma prawo do posiadania rzetelnej wiedzy na temat zdrowia seksualnego. Często jednak trudno jest uzyskać do niej dostęp. Wynika to z niskiego poziomu edukacji seksualnej, traktowania internetu jako źródła informacji czy przedstawiania zagadnień w zmedykalizowany i często niezrozumiały sposób" – mówi Weronika Zaród, jedna z koordynatorek projektu.

d2nlc6t

"Statystyki zakażeń HIV w Polsce mają tendencję wzrostową, co pokazuje, że wiedza z zakresu edukacji seksualnej jest szczególnie ważna, również w powiązaniu z zabawą, piciem alkoholu czy zażywaniem substancji psychoaktywnych. Naszym zadaniem jest dzielenie się wiedzą w sposób przyjazny, nieoceniający i niestraszący, w atmosferze otwartości i komfortu" - dodaje.

Posiadacze smartfonów z systemem Android mogą pobrać bezpłatną aplikację, stworzoną specjalnie na potrzeby projektu.

Jak informuje Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego - PZH, w 2015 r. zgłoszono 1 tys. 273 nowo wykryte zakażenia HIV; rok wcześniej było ich 1 tys 85.

d2nlc6t

Podziel się opinią

Share
d2nlc6t
d2nlc6t