Trwa ładowanie...
26-08-2015 10:14

Kolor włosów ma znaczenie! Kobiety nie chcą się spotykać z blondynami

Share
Kolor włosów ma znaczenie! Kobiety nie chcą się spotykać z blondynamiŹródło: Shutterstock.com
d3ok9uk

Podobno mężczyźni wolą blondynki, a jaki kolor włosów preferują kobiety? Statystyki portali randkowych są nieubłagane - jasnowłosi panowie cieszą się znacznie mniejszym powodzeniem niż bruneci, szatyni, a nawet rudzielcy. Kobiety uważają blondynów za lekkoduchów i nie widzą w nich materiału na życiowych partnerów.

Jeden z zagranicznych portali randkowych przeanalizował zainteresowanie, jakim cieszą się użytkownicy płci męskiej w zależności od koloru włosów. Okazało się, że mimo różnych gustów, jakie mają w tej kwestii kobiety, powodzenie nie rozkłada się równo - mało tego, blondyni są na starcie na straconej pozycji.

Spośród 145 000 użytkowników portalu jasnowłosi panowie mieli najmniejszą ze wszystkich liczbę randek. Większym zainteresowaniem kobiet cieszyli się nawet rudowłosi mężczyźni. Panowie z brązowymi włosami mieli średnio 10 randek w miesiącu, podczas gdy blondyni zaledwie 3. Między nimi uplasowali się mężczyźni o czarnym kolorze włosów (7).

d3ok9uk

Co ciekawe, z blondynami wygrywają również panowie, którzy w rubryce kolor włosów wpisali "siwy" - mogą liczyć na 6 randek w miesiącu. Najwyraźniej ani starszy wiek, ani przedwczesne siwienie nie odstrasza kobiet tak, jak.... no właśnie, co? Nie chodzi przecież tylko o kolor włosów. Co sprawia, że blondyni nie są najlepszą partią?

- Istnieją pewne stereotypy, od których blondynom nie udaje się uciec - tłumaczy założyciel portalu - W myśl starego przysłowia blond równa się dobrej zabawie. Osoby korzystające z portalu, ale traktujące swoje życie uczuciowe poważnie, mogą stronić od typu facetów, którym zależy tylko na przelotnych romansach.

Najwyraźniej z utrudniającymi życie stereotypami muszą się liczyć nie tylko jasnowłose panie, bohaterki nieśmiertelnych dowcipów o blondynkach. Potwierdzają to również badania skandynawskich naukowców opublikowane w "Scandinavian Journal of Psychology", którzy wzięli pod lupę zachowania bywalców klubów. Mężczyźni częściej decydowali się nawiązać kontakt z nieznajomymi, jeśli miały jasne włosy. Z kolei panie były bardziej skłonne zaakceptować propozycję wspólnego drinka lub tańca, jeśli padła ze strony bruneta lub szatyna.

d3ok9uk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ok9uk
d3ok9uk