Trwa ładowanie...

Koniec powiększania piersi nastolatkom!

Share
Koniec powiększania piersi nastolatkom!
Źródło: Jupiterimages
dpvceql

Włoski rząd ma wprowadzić ustawę zakazującą wykonywania zabiegów powiększania piersi kobietom poniżej 18 roku życia. Jak się okazuje w 2008 roku wykonano ponad 10,000 operacji powiększania biustu nastoletnim dziewczętom.

Większość tych operacji zostało wykonanych jako prezenty od rodziców dla swoich córek. W związku z ogromną ilością zgłoszeń powikłań i komplikacji po zabiegu, rząd zdecydował również zlikwidować wszystkie nielegalne kliniki powiększające biustu oraz wszystkie te, które do powiększania piersi używają implantów niezgodnych ze standardami.

Francesca Martini, podsekretarz włoskiego ministerstwa opieki społecznej, powiedziała, że rząd domagał się oficjalnej listy zarejestrowanych chirurgów plastycznych z kwalifikacjami do wykonywania zabiegów kosmetycznych powiększania biustu.

Jak mówi Francesca Martini: "Ta ustawa jest przede wszystkim skierowana do rosnącej liczby nastoletnich dziewcząt, które wykonują sobie operacje powiększania piersi wyłącznie ze względu na panującą modę. Te dziewczyny nie mają pojęcia, jakie ryzyko niesie za sobą taka operacja w tak młodym wieku. Obecnie mamy tu prawdziwy dziki zachód operacji plastycznych i to musi się skończyć!"

dpvceql

Francesco D'Andrea z Włoskiego Stowarzyszenia Chirurgów Plastycznych również popiera tę ustawę: " Te dziewczyny są po prostu zbyt młode na takie operacje. Chirurdzy, które je wykonują nie mają pojęcie na jakie ryzyko narażają swoje pacjentki."

Według statystyk Włoskiego Stowarzyszenia Chirurgów Plastycznych, we Włoszech wykonuje się rocznie ponad 85,000 operacji kosmetycznych biustu, z których 70 procent wykonywane jest ze względów estetycznych, a tylko 30 procent po leczeniu raka piersi.

dpvceql

Podziel się opinią

Share
dpvceql
dpvceql