Trwa ładowanie...
d89g681

Konsola – na jaką warto się zdecydować?

Konsole to urządzenia, które mają w domu nie tylko wytrawni gracze, ale także ci, którzy traktują granie jako niezobowiązującą rozrywkę idealną na wolne wieczory czy weekendy. Na co warto zwracać uwagę przy zakupie konsoli?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Konsole to bardzo popularne urządzenia do grania
Konsole to bardzo popularne urządzenia do grania (Shutterstock.com)
d89g681

Ważne cechy

Wybór konsoli zależy nie tylko od wydajności i ceny, ale także od tego, w jakie gry chce się grać. Oczywiście współczesny rynek oferuje tytuły uniwersalne, a więc takie, które pojawiają się na różnych platformach (nie tylko na konsolach, ale też na komputerach osobistych), jednak można również dostać gry na wyłączność, które można uruchomić jedynie na jednej konsoli. To powoduje, że wielu użytkowników – właśnie ze względu na interesujące ich tytuły – wybiera konkretne modele.

Konsole różnią się od siebie nie tylko dostępnością gier, ale też funkcjami dodatkowymi, np. możliwością uruchamiania konkretnych platform internetowych (np. Netflix, YouTube) czy obsługą obrazu w rozdzielczości 4K. Niektóre oferują również inny sposób rozrywki dzięki np. wirtualnej rzeczywistości.

d89g681

Wśród modeli stacjonarnych znajdziemy też egzemplarze mobilne, które z kolei są świetnym wyborem głównie dla dzieci. Takie umożliwiają granie w znane lub mniej znane tytuły na niewielkim urządzeniu np. podczas podróży.

   Pixabay.com
(Pixabay.com)

Xbox czy PlayStation?

Na rynku gier dominują tak naprawdę dwie konsole: Xbox oraz PlayStation. Xbox jest modelem produkowanym przez Microsoft i pod względem dostępności gier na wyłączność wypada nieco gorzej od PlayStation. Jednakże oferuje szeroką dostępność różnych platform internetowych i aplikacji, zwłaszcza tych ze sklepu Windows. Na rynku możemy znaleźć też model Kinect tejże konsoli, który służy grze ruchowej, idealnej tak naprawdę i dla dorosłych, i dla dzieci.

PlayStation firmy Sony jest z kolei ceniona za rozbudowaną bibliotekę gier, za wysoką jakość rozrywki oraz za możliwość grania w wirtualnej rzeczywistości (PlayStation VR) za pomocą specjalnych gogli.

   123RF
(123RF)
d89g681

Podziel się opinią

Share
d89g681
d89g681