Trwa ładowanie...

Kontrowersyjny wyrok sędziego. Odsiadka albo ślub

Share
d25stnz

Josten Bundy stanął przed sądem i usłyszał nietypową alternatywę: piętnaście dni w więzieniu albo ślub z dziewczyną, z którą się spotyka, 19-letnią Elizabeth Jaynes.

Wyrok to pokłosie bójki, w którą Bundy wdał się w lutym z byłym chłopakiem Elizabeth. Przyznał, że dwukrotnie uderzył mężczyznę w szczękę, bo ten niepochlebnie wypowiadał się o jego partnerce. Sędzia Randall Rogers zdecydował, że najlepszą karą w tym przypadku będzie nakazanie Bundy'emu, by w ciągu trzydziestu dni poślubił Elizabeth. Oprócz tego, w ramach resocjalizacji nakazał mu przepisywanie biblijnych wersetów i udział w terapii. Inną opcją było spędzenie 15 dni w więzieniu.

Jak wyjaśnia para, Bundy obawiał się utraty pracy. Bundy i Jaynes spotykają się ze sobą od roku. Tłumaczą, że rozmawiali o ślubie, myśleli jednak o wielkim weselu w bliżej nieokreślonej przyszłości.

d25stnz

Po wyroku musieli jednak zrezygnować z tego *marzeniamarzenia*. Ślub zorganizowali zaledwie w kilkanaście dni. Elizabeth miała na sobie białą koszulką i niebieską spódnicę. Natomiast pan młody pojawił się na ślubie ubrany w niebieskie polo.

- Dla wielu osób ślub to wielka sprawa, zobowiązanie. A my nie mogliśmy nawet zdecydować, kto na nim będzie czy jaki będziemy mieli tort. W ogóle nie mieliśmy tortu - mówi Josten Bundy.

Wyrok wywołał oburzenie, a *ekspercieksperci* kwestionują jego legalność. Kilkaset osób podpisało się pod petycją do Białego Domu, w której domagają się one pozbawienia sędziego uprawień i podkreślają, że wyrok jest sprzeczny z amerykańską konstytucją.

d25stnz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25stnz
d25stnz