Trwa ładowanie...
17-05-2011 11:57

Konwencja Tatuażu - Sibiu, Rumunia

Konwencja Tatuażu - Sibiu, RumuniaŹródło: hardcore-tattoo.pl
d34893g
d34893g

„Druga edycja rumuńskiej konwencji tatuażu, organizowanej przez Ovidiu Popartan ze studia Transilvania Tattoo, została utrzymana w rockowej otoczce muzycznej. Transilvania Tattoo Convention z roku na rok staje się coraz większą imprezą tatuatorską. Tym razem odwiedziło ją ponad 2000 osób. Oprócz akcentów muzycznych, pojawiło się sporo innych atrakcji, jak freak show czy wystawy obrazów” – pisze o tegorocznej konwencji w Sibiu rumuńska korespondentka portalu Hardcore Tattoo, Mya Ella.

28, 29 i 30 maja, doroczna konwencja tatuażu w Rumunii, zwana Transilvania Calling, po raz drugi zgromadziła tatuatorów i miłośników tatuażu z różnych krajów i różnych części Rumunii. Tym razem impreza została zorganizowana w Sibiu w hali sportowej Sala Transilvania, a nie jak w roku ubiegłym w ogromnym namiocie przed halą. W tym roku konwencję odwiedziło ponad 2000 gości. Dzięki temu, że położono nacisk na artystyczną stronę imprezy – organizatorzy zaprosili 40 studiów tatuażu.
Boksy zajęli tacy artyści jak Mike & Mary Skiver z Pennsylvanii, Sarkozi Zsolt i Dark Art team z Węgier; Fat z Hiszpanii, Pablo Presley z chilijskiego Six Inch Needles Tattoo, Roberto Gallo z Max Tattoo z Austrii czy Micha niemieckiego z Needle Art Tattoo.

Było też sporo artystów z Rumunii. Między innymi John z Body Art, Razvan Popescu z Bio Art Tattoo, Teo z Industrial Tattoo czy Calin z Black And White Tattoo.
Pojawiły się różne firmy ze sprzętem i akcesoriami do tatuażu, jak Alkimia Piercing and Tattoo Supply z Hiszpanii, Tattoo Supplies z Rumunii oraz Vasili Velev z Bułgarii. Przez trzy dni nie ustawał brzęk maszynek do tatuażu. Jeśli szukasz tatuatora, który mógłby zrobić ci wzór, konwencja w Sibiu to świetna okazja. Możesz spacerować miedzy boksami, podglądać artystów przy pracy i podziwiać cały proces powstawania tatuażu. Potem zostaje już tylko rozmowa z artystą.

Z kolei wieczorami można było posłuchać rockowej muzyki w wykonaniu zespołów Truda, Trooper, Koffin Kats (USA) oraz Cowboy And The Corpse (Wielka Brytania). Tegoroczna konwencja związana była mocno z rockowo-metalowym brzmieniem. Było mnóstwo osób w czarnych skórach z długimi włosami, przez co druga edycja straciła nieco na różnorodności. Nie była już tak “kolorowa” jak pierwsza odsłona imprezy.
Nowością był w tym roku ciekawy freak show w wykonaniu grupy Crazy White Sean oraz wystawy obrazów Vetesa Levente z Sibiu i Jucana Mariusa z Cluj.

Tegoroczna konwencja okazała się prawdziwym sukcesem. Impreza staje się coraz bardziej rozpoznawalna na światowej scenie tatuażu. To dużo znaczy dla rumuńskiej kultury. Jeśli impreza będzie z roku na rok większa, będzie na nią przyjeżdżać coraz więcej zagranicznych gości różnych części świata.

d34893g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34893g