Trwa ładowanie...

Kościół a fetysze

Kościół a fetyszeŹródło: Jupiterimages
d4e5ulm
d4e5ulm

Nie ma praktycznie epoki czy pokolenia, które nie miałyby tylko dla siebie właściwych fetyszów. Fetyszów w znaczeniu rzeczy, zjawisk i czynności, które nie tylko budzą powszechne pożądanie, ale i otaczane są czymś w rodzaju powszechnego kultu.

Ze zrozumiałych względów takie fetysze tępione są przez Kościół. Już pierwsze, a tym samym najważniejsze przykazanie Dekalogu mówi wyraźnie "Jam jest Pan, Bóg twój (...)nie będziesz miał bogów innych oprócz Mnie."

Na samym początku tego artykułu pragniemy zaznaczyć, że nie traktuje on o tym, o czym przede wszystkim myślimy mając na uwadze fetysz. A mianowicie fetysz, jako zjawisko o charakterze seksualnym.

Jest to temat oddzielny, który jednak trzeba poprzedzić właściwym wstępem.

d4e5ulm

Pragniemy omówić na początku te fetysze, które właściwe są dla naszych czasów, a w oddzielnym artykule opisać te, które interesują nas najbardziej, czyli fetysze seksualne.

FETYSZ PIERWSZY - INTERNET

Żyjemy na przełomie wieków. Urodziliśmy się w wieku XXXX, a za nami już dziewięć lat XXI stulecia. Największym bezsprzecznie fetyszem naszych czasów jest Internet. Internet, bez którego już nie można funkcjonować, bo przecież niemal każda instytucja odsyła do swojego serwisu WWW.

W Internecie ogląda się filmy, czyta książki, kupuje wszystko, co się da (i nie da też), rozmawia, a nawet zawiera znajomości i uprawia seks. Może nie otaczamy go specjalną czcią, nazywamy największym śmietnikiem informacyjnym wszechświata, ale przyznajmy się z ręką na sercu: bez niego nie możemy już normalnie funkcjonować.czytaj więcej...

d4e5ulm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4e5ulm