Trwa ładowanie...

Król prezerwatyw był z Konina!

Król prezerwatyw był z Konina!Źródło: Jupiterimages
d39l4cd
d39l4cd

Męskim okiem

* Korzystanie ze źle dopasowanej prezerwatywy nie tylko zmniejsza przyjemność z seksu dla obojga partnerów, ale także podnosi ryzyko infekcji oraz nieplanowanej ciąży.*

Naukowcy z Kentach University przepytali 436 mężczyzn na temat ich doświadczeń ze stosowania prezerwatyw. Wyniki tych ankiet opublikowali w czasopiśmie "Sexually Transmitted Infections".

Problem z niedopasowaną prezerwatywą podczas ostatniego stosunku miało aż 195 ankietowanych mężczyzn. Dla 120 z nich oznaczało to mniejszą przyjemność seksualną; 57 mężczyzn stwierdziło też, że również ich partnerki miały przez to obniżoną satysfakcję ze zbliżenia.

34 spośród ankietowanych mężczyzn zdjęło niewygodną prezerwatywę wcześniej niż powinni, zaś 18 zabezpieczeń pękło podczas stosunku. Tego typu problemy były o wiele rzadsze, jeśli mężczyźni używali dobrze dopasowanych prezerwatyw.

d39l4cd

Naukowcy obawiają się, że tego typu problemy mogą zniechęcać ludzi do bezpiecznego seksu. Dlatego Natika Halil z brytyjskiego Towarzystwa Planowania Rodziny (FPA), cytowana przez portal BBC News przypomina, że odpowiedniego dobierania i zakładania prezerwatyw należy się nauczyć, a bogata oferta prezerwatyw na rynku każdemu pozwoli znaleźć coś dla siebie.

Słup milowy, czy pierwszy pomnik kondoma w Koninie?

A tymczasem mało kto wie, że król prezerwatyw pochodził z Konina. Mieszkańcy tego miasta są dumni, bo miejscowe media szeroko przypomniały im o zapomnianej przez wszystkich 127. rocznicy urodzin Juliusa Fromma, który wynalazł i produkował na wielką skalę lateksowe prezerwatywy.

Fromm mieszkał w Koninie zaledwie 10 lat i wyemigrował z rodzicami do Niemiec. Bardzo szybko się ożenił, a powodem była najprawdopodobniej niespodziewana ciąża jego partnerki. Być może tak to się wtedy zaczęło z tymi prezerwatywami. W 1922 r. otworzył dużą fabrykę, a jego hasło reklamowe brzmiało: "Konkurencja pęka". A, że widocznie pękała, wkrótce otworzył kolejne fabryki na całym świecie. W czasie wojny majątek jednak przepadł, a Fromm z rodziną salwował się ucieczką do Anglii. Tam wkrótce zmarł.

_ (PAP), menonwaves_

ZOBACZ TAKŻE:

* Jeżowy kondom *

d39l4cd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39l4cd