Trwa ładowanie...
d384s07

Krwawe więzienne mury

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Krwawe więzienne mury
(Jupiterimages)
d384s07

Stalowe kraty, grube mury, zabite na głucho okna. Stęchlizna, szczury, zimne prycze, zabójcze karcery. Bezwzględny personel, wyrafinowane tortury, a na zakończenie często stryczek. Właśnie te cechy łączą najbardziej złowrogie więzienia historii.

Dzisiaj, niektóre z nich już nie istnieją, inne są tylko muzeami, niektóre zaś służą za plan filmowy dla thrillerów, ale są wśród nich i takie, które dalej pełnią swoją funkcje.

Pragniemy przedstawić najbardziej krwawe i budzące największą grozę więzienia historii. Materiał adresowany jest do wszystkich tych, którzy mają mocne nerwy i czyste sumienie.

d384s07

ZOBACZ NASZĄ GALERIĘ NAJBARDZIEJ KRWAWYCH WIĘZIEŃ >>

Alcatraz

Lokalizacja: wyspa nieopodal San Francisco, Kalifornia, USA

Przez blisko trzydzieści lat było jednym z najbardziej znanych amerykańskich więzień o zaostrzonym rygorze. Położone na niewielkiej wyspie nieopodal San Francisco stało się postrachem dla amerykańskich kryminalistów.

d384s07

Rygor rzeczywiście był ciężki, na trzech więźniów przypadał jeden strażnik (co wyjaśnia wysokie koszty utrzymania, które przyczyniły się do jego zamknięcia). Przez dwadzieścia dziewięć lat osadzono w nim 1535 kryminalistów.

Najsłynniejszym więźniem Alcatraz był bez wątpienia Al Capone, legendarny krwawy herszt chicagowskiej mafii. Z dokumentacji wynika, że przebywał tam 5 lat i piastując jakże zaszczytną funkcję czyściciela ustępów. czytaj dalej>>

d384s07

Podziel się opinią

Share

d384s07

d384s07