Trwa ładowanie...

Krwawe więzienne mury

Krwawe więzienne muryŹródło: Jupiterimages
d3jvr1y
d3jvr1y

Stalowe kraty, grube mury, zabite na głucho okna. Stęchlizna, szczury, zimne prycze, zabójcze karcery. Bezwzględny personel, wyrafinowane tortury, a na zakończenie często stryczek. Właśnie te cechy łączą najbardziej złowrogie więzienia historii.

Dzisiaj, niektóre z nich już nie istnieją, inne są tylko muzeami, niektóre zaś służą za plan filmowy dla thrillerów, ale są wśród nich i takie, które dalej pełnią swoją funkcje.

Pragniemy przedstawić najbardziej krwawe i budzące największą grozę więzienia historii. Materiał adresowany jest do wszystkich tych, którzy mają mocne nerwy i czyste sumienie.

Alcatraz

Lokalizacja: wyspa nieopodal San Francisco, Kalifornia, USA

d3jvr1y

Przez blisko trzydzieści lat było jednym z najbardziej znanych amerykańskich więzień o zaostrzonym rygorze. Położone na niewielkiej wyspie nieopodal San Francisco stało się postrachem dla amerykańskich kryminalistów.

Rygor rzeczywiście był ciężki, na trzech więźniów przypadał jeden strażnik (co wyjaśnia wysokie koszty utrzymania, które przyczyniły się do jego zamknięcia). Przez dwadzieścia dziewięć lat osadzono w nim 1535 kryminalistów.

Najsłynniejszym więźniem Alcatraz był bez wątpienia Al Capone, legendarny krwawy herszt chicagowskiej mafii. Z dokumentacji wynika, że przebywał tam 5 lat i piastując jakże zaszczytną funkcję czyściciela ustępów. czytaj dalej>>

d3jvr1y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3jvr1y