Trwa ładowanie...
dxwu689
Informacja prasowa
Hobby

Kurs programowania – jak rozpocząć karierę w IT?

Cenisz niezależność finansową i elastyczne warunki zatrudnienia? Interesujesz się programowaniem, ale nigdy nie myślałeś o tym, żeby przekuć swoją pasję w źródło zarobku? A może chcesz skierować swoją karierę na nowe ścieżki, wykorzystać potencjał, jaki niesie ze sobą praca zdalna i połączyć ją z podróżowaniem? Jeśli lubisz wyzwania i stawiasz na rozwój, pomyśl o karierze programisty! Przedstawiamy zarobki przedstawicieli branży IT oraz możliwości rozwoju: kursy, które pozwolą ci spełnić marzenia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kurs programowania – jak rozpocząć karierę w IT?
(123RF.COM)
dxwu689

Pomimo zainteresowania pracą w sektorze IT oraz dużej liczby absolwentów, którzy co roku kończą kierunki informatyczne, rynek nadal nie jest nasycony. Badania prowadzone przez Fundację Pro Progressio wskazują, że w branży informatycznej potrzeba obecnie nawet 30 tys. pracowników. Zwiększone zapotrzebowanie na specjalistów związane jest z rozwojem technologicznym, który w ciągu ostatnich kilku lat jeszcze bardziej przybrał na sile. Dynamicznie rozwijające się start-upy oraz inne firmy zajmujące się tworzeniem oprogramowania potrzebują wykwalifikowanych programistów i przyciągają ich znakomitymi perspektywami rozwoju – wysokim wynagrodzeniem i elastycznymi formami zatrudnienia.

Rynek pracownika

Już od kilku lat można zauważyć, że w sektorze IT to pracownik jest na bardziej uprzywilejowanej pozycji – specjaliści mogą przebierać w propozycjach pracy, samodzielnie decydować o warunkach zatrudnienia (umowa cywilnoprawna, kontrakt, umowa o pracę), a także sugerować pracodawcom formy współpracy (np. praca zdalna). Trend ten ma odzwierciedlenie również na płaszczyźnie zarobków: według raportu płacowego stworzonego przez firmę Hays Poland osoba zajmująca stanowisko PHP Developera może liczyć na wynagrodzenie między 8 a 12 tysięcy złotych brutto miesięcznie. Świetnie radzi sobie również .NET/ C# Developer – z zarobkami rzędu 9-15 tysięcy złotych, a JAVA Developer otrzymuje miesięcznie 10-17 tysięcy złotych. Przedstawiciele zawodów, w których wykorzystuje się programowanie i kodowanie, od lat plasują się w czołówce najlepiej zarabiających specjalistów.

   Materiały prasowe
(Materiały prasowe)

Na zmianę nigdy nie jest za późno

dxwu689

Uważasz, że jesteś już na takim etapie kariery, który wyklucza podejmowanie ryzyka? Żałujesz, że nie poszedłeś na studia związane z programowaniem? Pamiętaj, że na zmianę nigdy nie jest za późno – niezależnie od tego, jaki zawód obecnie wykonujesz. Czy wiesz, że nawet jedna trzecia osób zatrudnionych w branży IT nigdy nie skończyła studiów informatycznych? Duża część specjalistów zgarniających najwyższe stawki w tym sektorze to pasjonaci, którzy uczyli się wszystkiego samodzielnie, metodą prób i błędów, ale także osoby wykorzystujące wiedzę, jaką zapewniają profesjonalne kursy dla programistów. Jeżeli chcesz dołączyć do tego grona, łączyć pracę z pasją i osiągnąć finansową satysfakcję, zapisz się na boot camp programistyczny, który pozwoli Ci zdobyć pożądane na rynku pracy umiejętności.

Kursy alternatywą dla studiów podyplomowych

Boot camp programistyczny prowadzony przez www.reaktor.pwn.pl pozwala zdobyć całkowicie nowy i dobrze płatny zawód w zaledwie sześć tygodni – tylko tyle dzieli Cię od zmiany kierunku dotychczasowej kariery i rozwinięcia skrzydeł w przyszłościowej branży. Kursy stworzone przez PWN cechują się wysoką efektywnością, bowiem intensywna nauka prowadzona w formie stacjonarnych warsztatów przynosi zdecydowanie lepsze rezultaty niż szkolenia on-line. Praktyczne ćwiczenia pomagają zrozumieć zagadnienia związane z projektowaniem stron internetowych czy aplikacji mobilnych, a także wykorzystać zdobyte umiejętności w realnych sytuacjach. W czasie szkolenia poznasz technologie front-end, takie jak HTML, CSS, JavaScript lub back-end – MySQL, Java, Spring, Python.

Dlaczego spośród szerokiej oferty kursów warto wybrać właśnie boot camp programistyczny? Przyjrzyjmy się statystykom: 90% wszystkich ofert z zakresu IT kierowanych jest do programistów wyspecjalizowanych w konkretnym kierunku. Szkolenia organizowane przez PWN to gwarancja zdobycia konkretnej wiedzy, którą zapewnia wieloletnie doświadczenie wydawnictwa naukowego, lidera branży edukacyjnej i jednego z najbardziej prestiżowych podmiotów na naszym rynku. Nad warstwą merytoryczną kursów czuwa rada programowa. PWN nie tylko wie, w jaki sposób nauczyć Cię programowania, może również pomóc w zdobyciu doświadczenia zawodowego. Najlepsze osoby, które wezmą udział w specjalnym konkursie i wykażą się szczególnymi zdolnościami, mają szansę wygrać staż. Reaktor PWN współpracuje także z wieloma firmami z branży IT, co umożliwia nawiązanie cennych kontaktów i zdobycie pracy.

dxwu689

Jak przebiega proces rekrutacji i samo szkolenie?

Zastanawiasz się nad wzięciem udziału w boot campie? Zgłoś się telefonicznie lub on-line, a następnie wypełnij test predyspozycji zawodowych. Dostępną ofertę kursów z zakresu back-end developer oraz front-end developer możesz sprawdzić na reaktor.pwn.pl/kursy. Przed właściwym szkoleniem otrzymasz materiały do samodzielnej nauki, które przygotują Cię merytorycznie do wzięcia udziału w 30-dniowym, intensywnym boot campie. W ciągu każdego dnia co najmniej 8 godzin poświęconych jest na naukę programowania.

Fachowym doradztwem służą także profesjonalni trenerzy, będący jednocześnie mentorami pomagającymi zaplanować ścieżkę kariery po zakończeniu kursu. Uczestnicy boot campu w czasie szkolenia realizują projekty, które wzbogacają ich portfolio i służą do zaprezentowania potencjalnym pracodawcom. Na koniec kursu każdy uczestnik otrzymuje certyfikat potwierdzający zdobyte umiejętności. Nie zastanawiaj się dłużej – intensywne szkolenie pozwoli Ci zmienić dotychczasową ścieżkę kariery, osiągnąć finansową stabilizację i stać się pracownikiem cenionym na rynku pracy.

   Materiały prasowe
(Materiały prasowe)
dxwu689

Podziel się opinią

Share
dxwu689
dxwu689