Kurtki dla faceta. Kroje, które pasują do każdego stroju
Wczesna wiosna to czas, w którym rezygnujesz z ciężkich, wypchanych pierzem kurtek i przestawiasz się na lekkie okrycie wierzchnie, które nie tylko skutecznie ochroni przed wiatrem i deszczem, ale również będzie dobrze wyglądać.
27.03.2019 | aktual.: 29.03.2019 15:22
Klasyczne kroje
Podczas wyboru kurtki musisz oczywiście kierować się własną garderobą. Jeśli jesteś przyzwyczajony do eleganckiego stroju, a dodatkowo twoja praca wymaga od ciebie określonego dress code'u, powinieneś wybrać klasyczne kroje i stonowane barwy. Ciemny grafit czy szarość to uniwersalne kolory, a dużą popularnością nieprzerwanie cieszy się granat. Taka kurtka dopasuje się do każdego zestawu ubrań i w każdej sytuacji będzie prezentować się bardzo dobrze.
Kurtka idealna na wiosnę
Kurtki przejściowe z lekkim ociepleniem to doskonały wybór na niepewny początek wiosny. Z jednej strony zapewnią dostateczną ochronę przed chłodem, a z drugiej dobrze przylegają do ciała i nie zaburzą sylwetki. Lekko ocieplana kurtka to prawdziwy kameleon, będzie pasować zarówno do jeansów, jak i chinosów, a także zwykłej bluzy czy koszuli. Warto pomyśleć o modelu pikowanym bądź poprzecznie prążkowanym. W ten sposób możesz być pewny, że wypełnienie nie będzie przesuwać się w dół po praniu.
Na pograniczu elegancji i luzu
Parka w rozmaitych odcieniach brązu, zieleni czy granatu to wyjątkowo popularny wiosną fason. Choć teoretycznie należy do stylu casualowego, to z powodzeniem sparujesz ją ze sportową stylizacją. Dobrym pomysłem będzie zestawienie parki z chinosami i koszulą w stonowanym kolorze. Strój będzie wyglądać naturalnie i przemyślanie.
Parka, jeansy i sweter to natomiast propozycja dla panów, którzy chcą wprowadzić do stylizacji nieco luzu. Pamiętaj, że początkowo ten typ stroju funkcjonował jako ubiór wojskowy, dlatego warto dorzucić do niej militarne akcenty, na przykład w postaci butów na grubszej podeszwie. Nie musisz stawiać na oficerki, równie dobrze sprawdzą się buty miejskie.
Ponadczasowa skóra
Skórzana kurtka może kosztować nawet kilka tysięcy złotych, ale wysoką cenę rekompensuje ponadczasowym stylem i dużą wytrzymałością na uszkodzenia. Pamiętaj jednak, że aby służyła ci jak najdłużej, musisz przyłożyć się do pielęgnacji. Skóra nie znosi wody, więc jeśli w niepewną, wiosenną pogodę przemokniesz, musisz powiesić ją na wieszaku z dala od kaloryferów. Nie wolno czyścić jej detergentami, a jedynie delikatnie zwilżoną szmatką.
Dobrze pielęgnowana skórzana kurtka odwdzięczy się nie tylko odpowiednią wytrzymałością, ale również nienagannym wyglądem przez wiele lat. W zależności od stopnia wyprawienia skóry, może być śliska i gładka lub sztywna i bardziej chropowata. Wybierz model, który będzie odzwierciedlać twój styl.