Trwa ładowanie...

Ładne kobiety są inteligentniejsze od brzydkich

Share
Ładne kobiety są inteligentniejsze od brzydkich
Źródło: Jupiterimages
d286pse

Eureka! Świat stanął do góry nogami i coś co do tej pory pozostawało jedynie w sferze marzeń, dziś zostało ogłoszone jako naukowy pewnik.

Koniec z idiotycznymi stereotypami, okazuje się, że odwieczny męski dylemat "wybrać kobietę ładną czy inteligentną" został raz na zawsze rozstrzygnięty. Doktor Satoshi Kanazawa z London School of Economics przeprowadził badania, z których wynika, że kobiety uznawane za atrakcyjne fizycznie mają średnio o 11 punktów wyższe IQ niż ich brzydsze koleżanki.

W przypadku mężczyzn ta dysproporcja jest jeszcze większa - przystojni faceci podczas badań inteligencji osiągają wynik średnio o 14 punktów wyższy niż panowie, którym brakuje urody.

I co najważniejsze, jak dalej wynika z eksperymentu, mądre i ładne kobiety łączą się w pary z przystojnymi i inteligentnymi mężczyznami, dzięki czemu ich potomstwo ma szanse dziedziczyć inteligencję i urodę zarówno po matce, jak i po ojcu. Powiedzenie, że jesteś mądry po tatusiu i piękny po mamusi zaczyna tracić na aktualności. Doktor Kanazawa utrzymuje, że tego typu dobór naturalny w pewien sposób warunkuje tworzenie nowej linii genetycznej "superczłowieka".

d286pse

Zazwyczaj sceptycznie patrzymy na tego typu pseudonaukowe dywagacje jednak nie bez znaczenia pozostaje fakt, że tym razem badanie zostało przeprowadzone na stosunkowo dużej grupie reprezentacyjnej i miało dwa etapy. W pierwszym etapie, poddano analizie dalsze losy 17 419 niemowląt urodzonych w marcu roku 1958 (po narodzinach dzieci zostały oceniane przez personel medyczny jako ładne lub brzydkie), a w drugiej części, obserwacje dokonane na tej grupie zostały przełożone na zachowania 35 000 młodych Amerykanów.

Choć sam Kanazawa zastrzega, że: "Stwierdzenie, że piękniejsi ludzie są również mądrzejsi, jest czysto naukowe. To nie pozwala nam oceniać ludzi po urodzie", badanie zostawia pewien niesmak. Szczególnie, że to nie jest pierwsze tego typu kontrowersyjne dociekania naukowca. Kilka miesięcy temu próbował dowieść (opierając się na tych samych wynikach badań), że brzydsze kobiety mają większą szansę na urodzenie syna. No cóż, nie wiemy jak to oceniać, może po prostu cytując pewnego brzydala: "Facet ma jakiś kompleks, czy co?".

PFi

d286pse

Podziel się opinią

Share
d286pse
d286pse