Qaqwqwrqw

Lampy do warsztatu. Postaw na dobre światło

Dobre światło w warsztacie to podstawa, dlatego każdy majsterkowicz powinien zadbać o najlepszą jakość oświetlenia. Lampa sufitowa czy stojąca, a może latarka czołowa? Wszystko to znajdziesz w dobrych cenach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wszystko będzie doskonale widoczne
Wszystko będzie doskonale widoczne (iStock.com)
Qaqwqwrqw

Polecamy różnego rodzaju oświetlenie, które przyda się zarówno przy stole warsztatowym, jak i na przykład w pracy przy samochodowym silniku. Nie kosztują wiele, dostaniesz je w atrakcyjnych cenach.

Qaqwqwrqw

Lampa warsztatowa

Prace wymagające sporej precyzji zwykle wykonujemy przy stole warsztatowym. Poszukując źródła oświetlenia, masz do wyboru świetlówki i halogeny. Pierwsze z nich są tańsze i mają prostą budowę, natomiast halogeny pozwalają na skierowanie strumienia światła tam, gdzie tego potrzebujesz.

Qaqwqwrqw

Na szczególną uwagę zasługują specjalne lampy z lupą na ramieniu. Wokół dużej soczewki zamontowano liczne diody led, które charakteryzują się niskim poborem mocy i nie nagrzewają się. Ramię można dowolnie ustawiać, dzięki czemu dostosujesz lampę do charakteru wykonywanej czynności. Tego typu lampa jest doskonała do precyzyjnych prac serwisowych i montażowych szczególnie z zakresu elektroniki. Może z niej korzystać również jubiler lub zegarmistrz.

Fotolia
Podziel się

Latarka w rękę i na czoło

Qaqwqwrqw

Czasem trzeba jednak odejść od warsztatowego stołu, by na przykład zająć się niezbędnymi naprawami auta. Wtedy poręczna latarka będzie jak znalazł. Powinna być wyposażona w haczyk do podwieszania i odpowiedni kształt, który umożliwi oświetlenie interesujących nas obszarów. Ponadto musi być odporna na uszkodzenia, w warsztacie łatwo o wypadek. Warto zwrócić uwagę na liczbę umieszczonych w urządzaniu diod LED – im więcej, tym lepsza jakość światła. Oczywiście duży rozmiar lampy nie zawsze jest zaletą, w ciasnych miejscach lepiej sprawdzi się mniejszy model. Wiele urządzeń dostępnych na rynku wyposażono zarówno w zasilanie zarówno sieciowe, jak i akumulatorowe.

Podczas naprawy samochodu lub przy wykonywaniu bardzo precyzyjnych prac, przydałby się ktoś, kto potrzyma latarkę pod odpowiednim kątem. Niestety nie zawsze można liczyć na pomocną dłoń. Dlatego czasem warto zainwestować w latarkę czołową. Zamontowana w niej żarówka o dużej jasności przyda się podczas najbardziej wymagających prac. Większość modeli oferuje kilka trybów pracy, a dla osób, które podczas majsterkowania często brudzą sobie ręce, przygotowano sprzęt z czujnikiem, który włącza i wyłącza światło po machnięciu dłonią przed żarówką. Nie musisz dotykać latarki ani zdejmować jej z głowy, a strumień światła skierowany jest zawsze tam, gdzie patrzysz.

Polub WP Facet
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

Qaqwqwrqw