Trwa ładowanie...

Lampy do warsztatu. Postaw na dobre światło

Dobre światło w warsztacie to podstawa, dlatego każdy majsterkowicz powinien zadbać o najlepszą jakość oświetlenia. Lampa sufitowa czy stojąca, a może latarka czołowa? Wszystko to znajdziesz w dobrych cenach.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Lampy do warsztatu. Postaw na dobre światłoŹródło: iStock.com
d1rtv5w
d1rtv5w

Polecamy różnego rodzaju oświetlenie, które przyda się zarówno przy stole warsztatowym, jak i na przykład w pracy przy samochodowym silniku. Nie kosztują wiele, dostaniesz je w atrakcyjnych cenach.

Lampa warsztatowa

Prace wymagające sporej precyzji zwykle wykonujemy przy stole warsztatowym. Poszukując źródła oświetlenia, masz do wyboru świetlówki i halogeny. Pierwsze z nich są tańsze i mają prostą budowę, natomiast halogeny pozwalają na skierowanie strumienia światła tam, gdzie tego potrzebujesz.

Na szczególną uwagę zasługują specjalne lampy z lupą na ramieniu. Wokół dużej soczewki zamontowano liczne diody led, które charakteryzują się niskim poborem mocy i nie nagrzewają się. Ramię można dowolnie ustawiać, dzięki czemu dostosujesz lampę do charakteru wykonywanej czynności. Tego typu lampa jest doskonała do precyzyjnych prac serwisowych i montażowych szczególnie z zakresu elektroniki. Może z niej korzystać również jubiler lub zegarmistrz.

Fotolia
Źródło: Fotolia

Latarka w rękę i na czoło

Czasem trzeba jednak odejść od warsztatowego stołu, by na przykład zająć się niezbędnymi naprawami auta. Wtedy poręczna latarka będzie jak znalazł. Powinna być wyposażona w haczyk do podwieszania i odpowiedni kształt, który umożliwi oświetlenie interesujących nas obszarów. Ponadto musi być odporna na uszkodzenia, w warsztacie łatwo o wypadek. Warto zwrócić uwagę na liczbę umieszczonych w urządzaniu diod LED – im więcej, tym lepsza jakość światła. Oczywiście duży rozmiar lampy nie zawsze jest zaletą, w ciasnych miejscach lepiej sprawdzi się mniejszy model. Wiele urządzeń dostępnych na rynku wyposażono zarówno w zasilanie zarówno sieciowe, jak i akumulatorowe.

Podczas naprawy samochodu lub przy wykonywaniu bardzo precyzyjnych prac, przydałby się ktoś, kto potrzyma latarkę pod odpowiednim kątem. Niestety nie zawsze można liczyć na pomocną dłoń. Dlatego czasem warto zainwestować w latarkę czołową. Zamontowana w niej żarówka o dużej jasności przyda się podczas najbardziej wymagających prac. Większość modeli oferuje kilka trybów pracy, a dla osób, które podczas majsterkowania często brudzą sobie ręce, przygotowano sprzęt z czujnikiem, który włącza i wyłącza światło po machnięciu dłonią przed żarówką. Nie musisz dotykać latarki ani zdejmować jej z głowy, a strumień światła skierowany jest zawsze tam, gdzie patrzysz.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d1rtv5w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1rtv5w