Trwa ładowanie...
dxwu689
Ciekawostki

Leonardo DiCaprio na audiencji u papieża Franciszka

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Leonardo DiCaprio na audiencji u papieża Franciszka
(AFP PHOTO / OSSERVATORE ROMANO)
dxwu689

Papież Franciszek przyjął na audiencji w Watykanie Leonardo DiCaprio. Podczas prywatnego spotkania popularny hollywoodzki aktor przekazał papieżowi czek z sumą przeznaczoną na cele dobroczynne. Jej wysokości jednak nie ujawniono.

Warto przypomnieć, że 41-letni aktor zaangażowany jest w działalność na rzecz obrony środowiska, szczególnie bliską papieżowi Franciszkowi, który poświęcił jej swą encyklikę "Laudato si'". W 1998 roku DiCaprio założył fundację wspierającą organizacje i inicjatywy ekologiczne. W zeszłym roku przemawiał na szczycie klimatycznym ONZ w Nowym Jorku jako mianowany przez Organizację Posłaniec Pokoju, natomiast niecałe 2 tygodnie temu media obiegła wiadomość o hojnym geście gwiazdora, który zdecydował się przekazać 15 milionów dolarów na ratowanie zasobów naturalnych oraz opracowywanie odnawialnych źródeł energii.

Agencja Ansa poinformowała, że po wejściu do papieskiej biblioteki DiCaprio pocałował Franciszka w rękę, a następnie po włosku podziękował mu za to, że zgodził się przyjąć go na audiencji. Podarował papieżowi album z reprodukcjami dzieł Hieronima Boscha. Wyjaśnił mu, że jako dziecko miał nad swoim łóżkiem zawieszoną przez jego ojca reprodukcję jego obrazu przedstawiającego Ziemię, która od zawsze była dla niego inspiracją.

Aktor wręczył papieżowi czek od swej fundacji ekologicznej. Otrzymał zaś od Franciszka kopię jego encykliki "Laudato si".

dxwu689

Podziel się opinią

Share
dxwu689
dxwu689