Trwa ładowanie...
07-06-2011 10:44

Łubin – przynęta na ryby

Łubin – przynęta na rybyŹródło: Tamorlan / wikimedia / cc 3.0
d1nwdks
d1nwdks

Łubin jest to rodzaj rośliny, który z sukcesem wykorzystywany jest przez niektórych wędkarzy. Nie da się ukryć, że roślina ta wykorzystywana jest obecnie bardzo rzadko. Ci jednak, którzy ją stosują są bardzo zadowoleni z efektów i polecają ją innym wędkarzom. W jaki sposób ją przygotować? Jak i kiedy stosować? Na jakie ryby możemy liczyć?

Przede wszystkim trzeba zdawać sobie sprawę do czego możemy używać łubin. To nie tylko doskonała przynęta, lecz również ceniony i skuteczny surowiec na zanętę. Zaczniemy jednak od sposobu przygotowania.

Pierwszą czynnością jest dobre odmoczenie rośliny. Osobiście, jednorazowo przygotowuję ok. 5 kg łubinu, umieszczając go w dużym garnku wody. Tak zamoczona roślina znajduje się w nim przynajmniej kilkanaście godzin. Następnie, w tym samym garnku gotuję cały „materiał” – około 40 minut. Czynnością następną jest odsuszenie tak przygotowanego łubinu – najlepiej jest ostudzić zawartość, a następnie przenieść roślinę na sito i dobrze uwolnić ją od wody. Teraz wystarczy poczekać, aż łubin przeschnie i mamy gotowy materiał do połowu.

Podczas gotowania możesz używać innych, dodatkowych specyfików, który Twoim zdaniem pomoże w załapaniu określonego gatunku ryby. Często spotykam się z poradami, które wskazują na gotowanie łubinu z kukurydzą. Zaleca się również stosowanie różnego rodzaju aromatów, umieszczanych na łubinie bezpośrednio po jego przygotowaniu.

d1nwdks

W porządku, mamy już gotowy łubin – co teraz? Jeżeli masz możliwość regularnego odwiedzania swojej wędkarskiej miejscówki to polecam Ci nęcić przez kilka dni, o tej samej porze z wykorzystaniem łubinu. Dobre podnęcenie zdecydowanie zwiększa częstotliwość brań. Wykorzystując łubin jako przynętę możesz stosować go bezpośrednio zakładając na hak lub zestaw włosowy.

Roślina ta jest stosunkowo duża, gruba, w związku z tym możemy liczyć na konkretne brania. Mniejsze ryby, ze względu właśnie na wielkość nie będą specjalnie zainteresowane tym rodzajem przynęty. Spokojnie zatem liczyć możesz na złapanie większych płoci, leszczy czy karpi.

Łubin jest stosunkowo trudno dostępny, dlatego warto wypytać dokładnie każdego, kto może mieć dostęp do tej rośliny. Oczywiście pomocny będzie również Internet – warto poświęcić chwilę na poszukiwania, ponieważ efekty połowu mogą okazać się zaskakująco dobre.

Oficjalne wydanie internetowe Podbierak.com: Lubin - przynęta na ryby

d1nwdks
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1nwdks