Trwa ładowanie...
Ciekawostki

Ma 26 lat i nigdy nie jadła mięsa, warzyw i owoców

Share
Ma 26 lat i nigdy nie jadła mięsa, warzyw i owoców
Źródło: East News
d3aeihw

To jedna z najdziwniejszych osób na świecie. Pochodzi z Indii, ma 26 lat, ale nie zna smaku mięsa, popularnych owoców czy warzyw. Właściwie w ogóle nigdy nic nie jadła. Od urodzenia żywi się tylko mlekiem, pija też wodę i herbatę. Konwencjonalna żywność mogłaby dla niej nie istnieć. Kobieta nie zamierza tego w najbliższym czasie zmieniać.

Manju Dharra pochodzi z miejscowości Sonipat, położonej niedaleko Delhi. Jest dość szczupła, ale na pierwszy rzut oka nie wygląda, by coś z nią było nie tak. W rzeczywistości kobieta przebywa na niekończącej się diecie - spożywa wyłącznie mleko, maślankę, herbatę i wodę. Nie jada w ogóle posiłków stałych - wszystko przez wrodzoną chorobę, która znana jest jako achalazja przełyku.

Już jako mała dziewczynka, Manju była bardzo grymaśna, a próby wprowadzenia do jej jadłospisu jakichkolwiek innych produktów niż mleko kończyły się fiaskiem. Jej matka początkowo sądziła, że są to wyłącznie kaprysy jej córki. Kiedy w wieku dwóch lat dalej z obrzydzeniem patrzyła na ryż czy chleb, jej rodzice stwierdzili, że jej niechęć do jedzenia może mieć podłoże somatyczne.

(fot. East News)

d3aeihw

- Pije głównie mleko, herbatę, maślankę i wodę. Jeśli zje stałe jedzenie, natychmiast zaczyna wymiotować - opowiada jej matka. - Jeśli coś zjem, zaczynam zwracać i czuję się bardzo, bardzo źle. Teraz, kiedy patrzę na stałe pokarmy, czuję nawet strach - dodała Manju Dharra.

Achalazja przełyku, na którą cierpi Hinduska, powoduje występowanie nieprawidłowości z ciśnieniem w czasie, gdy przełyk znajduje się w spoczynku oraz problemy z rozkurczem zwieracza przełyku. Do tego dochodzą jeszcze zaburzenia w perystaltyce. Problemy takie można zwykle rozwiązać operacyjnie. Manju Dharra nie chce się jednak zgodzić na zabieg. Inne metody leczenia choroby jednak nie pomagają - poinformował dziennik "Daily Mail". Aby dostarczyć 26-latce pożywienie, jej rodzina kupiła krowę. Jej ojciec twierdzi, że finansowa sytuacja rodziny jest na tyle zła, że może być problem z dalszymi konsultacjami specjalistycznymi. Poza tym jego córka, ze względu na chorobę i pustki w domowej kasie, prawdopodobnie będzie musiała zapomnieć o studiach.

Manju Dharra jest jedyną osobą w rodzinie, u której wykryto chorobę. Jej rodzeństwo - pięć sióstr oraz dwaj bracia - jest całkowicie zdrowe.

ZOBACZ TAKŻE: Położył się pod pędzącym pociągiem!

(rc/ac/PFi, facet.wp.pl)

Zobacz: Gotuj jak Top Chef. 100 mistrzowskich przepisówGotuj jak Top Chef. 100 mistrzowskich przepisów

d3aeihw

Podziel się opinią

Share
d3aeihw
d3aeihw