Trwa ładowanie...
d384s07
Ciekawostki

Majtki, które zdradziły Amerykę

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Majtki, które zdradziły Amerykę
(DC Comic)
d384s07

Wonder Woman od zawsze kojarzona była jako jedna z kultowych amerykańskich postaci. Stawiano ją obok Kapitana Ameryki czy Supermana. Jednak ostatnio patrioci zza oceanu obrazili się na nią i wydające jej przygody DC Comics. A wszystko dlatego, że zmieniła kostium.

Wonder Woman (aka Diana Prince) narodziła się w grudniu 1941 roku, dokładnie w momencie, w którym Ameryka wypowiadała wojnę Japonii i przystępowała do toczącej się od dwóch lat wielkiej wojny w Europie. Swój debiut bohaterka zaliczyła w 8 zeszycie słynnego cyklu "All Star Comics" opowiadającego o słynnej organizacji superbohaterów Justice Society of America. I choć Wonder Woman nie jest typową amerykańską patriotką (pochodzi z plemienia znanych z greckiej mitologii Amazonek), to nikt nie może mieć wątpliwości, że jej serce bije dla Stanów Zjednoczonych - przecież to kobieta, która nawet ubiera się w amerykańską flagę.

To właśnie ubiór Wonder Woman wywołał ostatnio skandal. Przez dziesięciolecia rysownicy ubierali superbohaterkę w tradycyjny, acz nieco zbyt wiele odsłaniający kostium. W jego skład wchodziły czerwono-złota koszulka, niebieskie slipy upstrzone amerykańskimi gwiazdkami i wysokie, czerwone kozaki. Wszystko kojarzące się z flagą Stanów Zjednoczonych równie jednoznacznie, co gwiazda na piersi Kapitana Ameryki.

Czytaj więcej w serwisie komiksomania.pl

d384s07

Podziel się opinią

Share

d384s07

d384s07