Trwa ładowanie...

Maluje obrazy... biustem

Share
Maluje obrazy... biustem
Źródło: AFP
d4p9hvn

Sztuka malowania ciała jest oryginalna i fascynująca. Co jednak, powiecie na sztukę malowania...ciałem, a dokładniej... biustem? Przedstawiamy ekscentryczną artystkę, która zamieniła pędzel na własne piersi.

Victoria swoją przygodę z malarstwem rozpoczęła rok temu. Jej obrazy na pierwszy rzut oka raczej nie wyróżniają się niczym szczególnym wśród milionów innych amatorskich prac. Przewaga artystki tkwi jednak w nietypowym sposobie samego malowania prac. Podczas gdy jej konkurenci używają pędzli, szpachelek, ołówków, pasteli, ona korzysta wyłącznie z farb i... własnych piersi ( a te trzeba przyznać ma wyjątkowo obfite).

Nasza bohaterka twierdzi, że do malowania własnym biustem natchnął ją niesamowity i olśniewający sen. Pewnej nocy, uroczej Rosjance śniło się, jak maluje swoim biustem zielone łąki pełne pięknych kwiatów. PO przebudzeniu, niczym opętana nadprzyrodzoną siłą pognała do najbliższego sklepu plastycznego gdzie kupiła farby i płótno. Już po chwili jej ociekające farbą piersi kreśliły pierwsze chaotyczne kreski dające początek nowemu nurtowi w sztuce malarskiej...

ZOBACZ JAK ARTYSTKA MALUJE BIUSTEM!


Nie wszystko jednak szło tak gładko jak we śnie Rosjanki. Kobieta oddająca się procesowi twórczej ekstazy natrafiła na dwa dość spore problemy... Jej piersi okazały się ciut za duże (dla nas bomba) i "zbyt skoczne", by artystka mogła z łatwością kreślić nimi precyzyjne kreski. Nie zrażona porażkami Rosjanka zapowiedziała, że jeśli będzie potrzebowała więcej czasu na doskonalenie kunsztu malarskiego rzuci pracę i zajmie się profesjonalnie malarstwem...

d4p9hvn

Wszystko dla sztuki, rzec by można, ale decyzja Rosjanki wydaje się mieć również drugie dno. Victoria zdążyła już sprzedać swój pierwszy obraz, co rozbudziło jej marzenie na początek jej ogólnoświatowej kariery...

Według znawców sztuki "piersiaste obrazy" mogą stać się nowym trendem w świecie malarstwa._ "Nasz świat artystyczny jest w pełnej stagnacji. Dlatego to może być dobry pomysł. Takie nowe podejście do sztuki może wstrząsnąć umysłami naszych artystów"_ - uważa Jewgienija Loginowa, właścicielka petersburskiej galerii sztuki "Arka".

No cóż... gratulujemy wyobraźni, piersi i samozaparcia. Sądząc po tym co można dziś "podziwiać" w niektórych galeriach sztuki nowoczesnej i jakie ceny, to osiąga Victoria ma dużą szansę by i zmanierowani oligarchowie zainteresowali się jej jakże oryginalną formą wyrazu. A może najważniejszy jest uśmiech na twarzy, który z pewnością może zagościć podczas oglądania "piersiastych" obrazów... ?

No cóż, nie pozostaje nam nic innego, jak postarać się zdobyć bilet na wernisaż malarki, podczas, którego miejmy nadzieje, zaprezentuje choć kawałek swojej sztuki i tego jak ona powstaje. Zakrzyknijmy zatem pełną piersią: Viva l'arte!

d4p9hvn

Podziel się opinią

Share
d4p9hvn
d4p9hvn