Trwa ładowanie...
03-09-2009 12:25

Mandat za duże piersi

Mandat za duże piersiŹródło: Jupiterimages
d36pxaz
d36pxaz

Męskim okiem * *Około 400 zł, czyli 800 koron norweskich mandatu musi zapłacić Norweżka zatrzymana do kontroli drogowej, za... zbyt obfity biust!

Mieszkanka Oslo, pomimo że jechała zgodnie z ograniczeniem szybkości i włączonymi światłami, została zatrzymana przez patrol policji. Ku swojemu zdziwieniu, została poinformowana, że otrzyma mandat za nieprawidłowe użycie pasa bezpieczeństwa z powodu... zbyt dużych piersi kierowcy.

26-letnia Stine Marie Bringsli uważa, iż jest ofiarą seksistowskiego zachowania policji. - Przeszłam niedawno operację znacznego powiększenia piersi i w efekcie nie mogę normalnie zapinać pasa, czyli na środku klatki piersiowej. – powiedziała Bringsil - Zakładam go tak, aby omijał moje piersi bokiem, ponieważ inaczej jazda staje się bolesna, a w dodatku pas zaciska mi się na szyi.

Bringsli podkreśliła na łamach lokalnej gazety „Ringerike Blad” że „Policjant był uparty i w ogóle nie chciał słuchać wyjaśnień, zwłaszcza o moich piersiach”. - Istnieją konkretne przepisy dotyczące zapinania pasów i należy je respektować - powiedział inspektor Stein Brynhildsen z policji prowincji Romerike oddalając zażalenie kierowcy. Stine Marie Bringsli stała się bardzo znana w Norwegii w ubiegłym roku, kiedy zatrzymała ją policja za pozowanie topless przy autostradzie E-6.

d36pxaz

*Męskim okiem * Jak się okazuje cyfrę „sześć” wymawia się w języku norweskim identycznie jak „seks” i Bringsli została opisana przez media jako „Zbyt sexy dla E-sex”.

- Mam nadzieję, że sprawa pasów nie ma nic wspólnego z tamtym incydentem. Wtedy policjanci byli bardzo mili i uśmiechnięci - powiedziała Bringsli.

Niejedokrotnie już pisaliśmy, że naszym zdaniem każda przesada może prowadzić do nieszczęścia. Jednak w tym przypadku kompletnie nie rozumiemy policjantów. Owszem - Norweżka nie zapięła pasów tak jak należy. Ale czy przez to była mniej bezpieczna? To raczej wątpliwe, jeśli wziąć pod uwagę, że tuż przed sobą miała nie jeden, ale dwa dodatkowe airbagi. Powinien to zauważyć, zrozumieć i docenić każdy funkcjonariusz z drogówki.

(eMPi, Kabron), PAP

d36pxaz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d36pxaz